آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پاور gx550w به برق میزینیم فیوز ساختمان را میپراند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوستان چطوری میشه که این پاور رو به برق میزنم فیوز اصلی ساختمان رو می پرونه داخلشم باز کردم هیچ موردی نبود فقط یه خازن 400 ولت 390 میکروش باد کرده بود که با نمونه سالمش عوض کردم . تا الان تجربه رو داشتید یا راهنماییم میکنید ؟ مرسی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

1- احتمالا قطب مثبت و منفی خازن که تعویض کردی را جابجا زدی بعضی از مدارات پاور قطب روی فیبر با مدار اصلی فرق میکند.
2- خازنی که بعنوان سالم یا نو تعویض کردی نشتی داشت.
بهتریت راه کار که فیوز نپرد و شما براحتی عیب یابی کنی استفاده از یک لامپ تست است.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوستان چطوری میشه که این پاور رو به برق میزنم فیوز اصلی ساختمان رو می پرونه داخلشم باز کردم هیچ موردی نبود فقط یه خازن 400 ولت 390 میکروش باد کرده بود که با نمونه سالمش عوض کردم . تا الان تجربه رو داشتید یا راهنماییم میکنید ؟ مرسی

خازن رو چک کن از نظر قطب . ولی این پریدن فیوز احتمال خرابی پل دیود هست .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
با سلام مرسی که توجه کردید خازن ورودی رو عوض کردم 400 ولت 470 میکرو گذاشتم سینک یک رو خارج کردم و بررسی کردم دیدم دو تا ترانزیستور اولیه با شماره 20n60c3 سوخته به جای اون 20n80c3 گذاشتم و کلا مدار سینک یک رو چک کردم به غیر از اونا هیچ مورد مشکوک دیگه ای نبود در ضمن در کنار خازن ورودی یه برد کوچک هست که ای سی با شماره cm6800g روشه که نمیدونم کارش چیه خلاصه برد رو گذاشتم و تمام قطعات رو با دقت لحیم کاری کردم به برق زدم فیوز رو نپروند اما قبلا تا به برق میزدم می پروند . اما تا پاور رو روشن کردم دوباره فیوز رو پروند و وقتی سینک یک رو خارج کردم دیدم دوباره ترانزیستور اولم سوخته اما دومی سالمه میگید چه کنم ؟ در ضمن در سینک دوم هیچ موردی دیده نشد . اگه میشه یه راهنمایی هم بزنید که ای سی کنار خازن ورودی چیه ؟ در ضمن پل دید رو تست کردم سالم بود چه داخل بورد چه خارج بورد ( دوستان منظور بنده از اینکه میگم فیوز میپرونه ینی فیوز ساختمون رو میپرونه فیوز خود پاور سالمه و تا الان نسوخته ) در تست ایسی مورد نظر فقط پایه 10 ان به گراند اتصال داشت و در مورد جا زدن خازن مطمئن هستم که درست انجام میدم. 10022015004.jpg

آخرین ویرایش:

h.Khalilian

کاربر
2015-02-10
12
30
شیراز
سلام من قبلا به موردی مشابه شما بر خورد کردم. ۱ دیود پاور هست مابین ۲تا هیتسینک حتی اگر ظاهر سالمی داشت از رو برد خارج کنید تست کنید و اینکه ۲ تا دیود معمولی هست زیر سیم پیچ ***** "سیم پیچی با هسته گرد سرامیکی " معمولا خراب میشن ولی ظاهرشون اصلا نشون نمیده

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
خازنهای X,Y و دیودهای که نزدیک سینک طبقه اول هست رو تست کنید . وریستور هم چک کنید .همچنین ترانزیستور های روی برد در طبقه اول .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوستان با تعویض دو تا ترانزیستور هیت سینک اول و تعویض خازن اولیه 450v .... 390میکرو دستگاه درست شد دو تا خازن دیگه مشابه گذاشتم بازم فیوز پروند فقط با این خازن فیوز نپروند

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

خازنهای الکترولیتی صافی برق ورودی بعد از پل دیود حتما باید ظرفیت و ولتاژ کارشان با خازن اصلی یکی باشد البته ولتاژ کار کمی بیشتر شد مشکلی ندارد ولی ظرفیت باید دقیقا همان باشد

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
باسلام

خازنهای الکترولیتی صافی برق ورودی بعد از پل دیود حتما باید ظرفیت و ولتاژ کارشان با خازن اصلی یکی باشد البته ولتاژ کار کمی بیشتر شد مشکلی ندارد ولی ظرفیت باید دقیقا همان باشد

سلام مورد خاصی داره که این همه تاکید میکنید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا