آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد msi ms 7310 تصویر ندارد،noboot

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
سایت MSI چند نسخه بایوس این مدل رو داره .ابتدا از فایل بایوس موجود بکاپ بگیرید و بعد نسخه جدید رو پروگرام کنید .طبیعیه که فایل جدید با فایل موجود بر روی آی سی یکی نباشه و موقع مقایسه ( VERIFY ) خطا بده ولی اگه منظورتون اینه که بعد از پروگرام آی سی با نسخه جدید و حین عملیات VERIFY پیغام خطا می ده ،پس آی سی معیوب هست .
موفق باشید .

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
*شرمنده من زیاد سوال میپرسم،من تابستون سال گذشته دوره تعمیرات رفتم،اما یک ماه پیش شروع به کار کردم و اکثر مطالب رو فراموش کردم:frown:البته اکثر تجهیزات مورد نیاز رو الان خریداری کردم

بزرگترین اشتباهم این بود که از تمام جلساتی که رفتم فیلم نگرفتم!

فایلی که از سایت سازنده میگیرم به دو صورت یک exe و یکی .110 (اولین باره فایل با پسوند شماره میبینم!!)
هیچ کدوم از اینها رو برنامه tni قبول نمیکنه،با برنامه Universal Extractor سعی کردم فایل exe رو به bin تبدیل کنم اما نشد و برنامه ارور داد!

با توجه به کد D4 که دیباگر میده(نمایشگر دیباگر این دفعه نوشت intime pressed runtime code )،طبق چیزی که از دوستان و چندجا پرسیدم باید خرابی از فاز رم و یا سی پی یو باشه درسته؟ممکنه از پل شمالی هم باشه؟
البته بردی که من دارم،تک چیپ هست و فقط پل شمالی داره (هیت سینگ روش قرار داره) و مسیرهای پشت برد که نگاه کردم،رم مستقیم به سی پی یو وصل شده و اتصالی به پل شمالی نداره

ولتاژ اسلاید رم چک کردم،سیستم خاموش(دقیق یادم نیست باید سیستم روشن باشه یا خاموش برای ولتاژگیری اسلاید رم؟) اما هیچ ولتاژی نمیده!

برد کاملا از کیس خارج کردم،فقط گرافیک و سی پی یو وصل هستن

از این تسترهای اسلاید هم دارم که یک سرش ddr2 و یک سرش ddr3 و سوارخهای مخصوص ولتاژگیری داره،که البته دقیق بلد نیستم باهاش کار کنم
ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی کنید

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
هیچ اشکالی در پرسیدن سوال نیست .همه دوستان هم خوشحال می شوند که به سوالات شما در حد توان جواب بدهند .در مورد ولتاژگیری اسلات رم مادربرد باید روشن باشه .در مادربردهای تک چیپ کنترل رم با CPU هست .برای همین مسیر های ارتباطی اسلات رم به سمت CPU هستند .اولین و آخرین نسخه فایل بایوس رو براتون بصورت فایل bin. آپلود می کنم .تست و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 669.2 کیلوبایت بازدیدها: 12

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
ولتاژ اسلاید رم رو گرفتم (پراب مشکی به زمین وصل کردم و قرمز به خارهای اسلاید وصل میکردم)
ولتاژ 2.5 رو نداره!
vram 1.8
vtt 0.9
i/o 3.3
vrun نداره،فقط در دوتا از خارها که پراب وصل میکنم یک ولتاژ ضعف در حد 0.321 میده!!

دستم نزدیک هیت سینک پل شمالی میگیرم گرما احساس میکنم،اگر هیت سینک بردارم،گرمای چیپ شمالی باید در چه حد باشه؟مثلا اگر نتونم دستم از شدت گرما نگهه داره چیپ مشکل داره؟
برد برعکس کردم و از پشت و محل اتصال قلع های چیپ ولتاژ پل شمالی گرفتم که در پشت خود چیپ شمالی هم ولتاژ 2.5 موجود نبود
فقط تونستم دوتا ولتاژ vddq و i/o بگیرم(3.3 و 1.2 و 1.4)

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده الان متوجه شدم که شما VIP نیستید و نمی تونید فایل رو دانلود کنید .چشم ،فایل رو براتون جای دیگه آپلود می کنم .اینم لینک فایل ها .
7310
با توجه به اینکه مادربرد تک چیپ هست و معمولا در مادربردهای MSI حرارت چیپ نسبتا بالا هست ،این حرارت مشکلی نداره .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zer0

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
لینک رو مجددا تست کردم ،مشکلی نداره ،احتمال زیاد مشکل از اینترنت شماست .باز اگه نتونستید دانلود کنید ،ایمیلتون رو پیام خصوصی کنید تا براتون ایمیل کنم .
موفق باشید .

zer0

کاربر
2015-02-08
10
6
بسیار ممنون
سیستم روشن شد
خیلی ممنون
فقط یک سوال دیگه داشتم،من چون تازه شروع به کار کردم،صنف نرخ نامه تعیرات سخت افزاری رو نداده،الان برای تعمیر این دستگاه چقدر باید بگیرم؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اگر با بایوس راه افتاد . 15 تومن کافیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zer0
بالا