آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن لپتاپ G50 V

alistair

کاربر
2015-02-02
3
0
سلام دوستان این لپ تاپ رو من 5 ساله دارم، چند روز پیش که داشتم وبگردی میکردم یهو بطور ناگهانی خاموش شد و دیگه اصلا روشن نشد. آداپتور رو مستقیم و بدون باتری وصل کردم روشن نشد، با باتری خالی هم روشن نشد. هارد ریست هم چند بار انجام دادم روشن نشد. شارژر رو با اهم متر امتحان کردم و سالم بود. فقط اینم بگم که اصلا مشکل حرارت نداشت چون درب زیرش رو باز کرده بودم و روی coolpad بود همیشه و هر وقت دما رو چک میکردم اوکی بودن قطعات.

حالا بنظرتون چه راهی هست که بفهمم مشکلش از کجاس؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .رم ها رو یکی یکی امتحان کنید .داخل اسلات های رم رو تمیز کنید .لپ تاپ رو بدون هارد و DVDROM و WiFi تست کنید .در مورد مقدار خروجی شارژر بعد از وصل کردن به لپ تاپ خروجی رو اندازه بگیرید .چون حین بی باری احتمالا ولتاژ رو درست نشون بده و زیر بار افت پیدا کنه و نتونه باتری رو شارژ کنه یا لپ تاپ رو روشن کنه .ترجیحا با یه شارژر دیگه امتحان کنید .
موفق باشید .

alistair

کاربر
2015-02-02
3
0
دوست خوبم
باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .رم ها رو یکی یکی امتحان کنید .داخل اسلات های رم رو تمیز کنید .لپ تاپ رو بدون هارد و DVDROM و WiFi تست کنید .در مورد مقدار خروجی شارژر بعد از وصل کردن به لپ تاپ خروجی رو اندازه بگیرید .چون حین بی باری احتمالا ولتاژ رو درست نشون بده و زیر بار افت پیدا کنه و نتونه باتری رو شارژ کنه یا لپ تاپ رو روشن کنه .ترجیحا با یه شارژر دیگه امتحان کنید .
موفق باشید .
ممنون که پاسخ دادید، منظورتون از باتری بکاپ همون باتری cmos هست؟ اسلات رم رو تمیز کردم و دونه دونه امتحانشون کردم اتفاقی نیافتاد. دی وی دی رام و wifi رو نمیدونم باید چطور جدا کرد. یه سوال بعد از وصل کردن چجوری باید ولتاژ خروجی رو اندازه گرفت؟ آخه مساله اینه که لپ تاپم تا خاموش شد دیگه اصلا روشن نشد، آخه قبلا وقتی که شارژ باتریم تموم میشد بازم برای چند دقیقه میشد روشنش کرد به دفعات ولی اینبار دیگه یه بارم روشن نشد. با این حال سعی میکنم با یه شارژر و یه باتری دیگه هم امتحانش کنم.

alistair

کاربر
2015-02-02
3
0
دوستان ممنون میشم با جواب هاتون به من کمک کنید.

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
سلام .اداپتور رو به لبتاپ وصل کن و ولتاژ رو روی سوکت مادر بورد اندازه گیری کن.اگر درست بود .چک کن ببین ولتاژ 3.3 و 5 رو از ای سی پاور داری یا خیر .چک کن ببین یکی از پایه های کلید پاور باید حدود3.3 داشته باشه.در ضمن از اطراف ای او هم ولتاژ گیری کن.منتظر شما هستیم

بالا