آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی کامل لپ تاپ Lenova 3000 N200

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
سلام دوستان
یه لپتاپ lenova 3000 n200 دارم که هیچ گونه علامتی نداره و کاملا خاموش هستش، وقتی به شارژر وصل میکنم هیچ یک از LED هاش روشن نمیشه روی پین های باتری مادربورد هیچ ولتاژی ظاهر نمیشه، ولتاز کلید پاور هم max هستش، خازن های مربوط به cpu و north bridge وقتی با مالتی متر تست میکنم هر دو سرش بوق میزنه (اتصال کوتاه) اما وقتی cpu بر میدارم اتصال کوتاه خازن های cpu برطرف میشه. سوال اینکه آیا وقتی دستگاه خاموش هستش این اتصال کوتاه طبیعی هستش یا cpu & NB هر دو سوختن؟. و اینکه کسی برد نو داره یا قیمتش رو تقریبی داره؟
فایل شماتیک و عکس رو هم قرار دادم.
ممنون میشم راهنایی کنید.
IMG_20150131_170148.jpg
IMG_20150131_170213.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
سلام دوستان
یه لپتاپ lenova 3000 n200 دارم که هیچ گونه علامتی نداره و کاملا خاموش هستش، وقتی به شارژر وصل میکنم هیچ یک از LED هاش روشن نمیشه روی پین های باتری مادربورد هیچ ولتاژی ظاهر نمیشه، ولتاز کلید پاور هم max هستش، خازن های مربوط به cpu و north bridge وقتی با مالتی متر تست میکنم هر دو سرش بوق میزنه (اتصال کوتاه) اما وقتی cpu بر میدارم اتصال کوتاه خازن های cpu برطرف میشه. سوال اینکه آیا وقتی دستگاه خاموش هستش این اتصال کوتاه طبیعی هستش یا cpu & NB هر دو سوختن؟. و اینکه کسی برد نو داره یا قیمتش رو تقریبی داره؟
فایل شماتیک و عکس رو هم قرار دادم.
ممنون میشم راهنایی کنید.
مشاهده فایل‌پیوست 108235
مشاهده فایل‌پیوست 108227

با سلام.
دوست عزیز ولتاژ روی کلید پاور
max هست یعنی چی؟ یعنی ماکسیمم ولتاژ؟ 19 ولت؟؟؟
اول ولتاژ روی کلید پاور رو اعلام کن.
روی آی سی بایوس پلتاژ داری؟
اطراف
I/O ولتاژ های 3.3 و 5 رو داری؟
اعلام کن تا اساتید بهتر بتونن راهنماییتون کنن.

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
با سلام و خسته نباشید
بله ولتاژ کلید پاور 19v هست . روی i/o فقط 1.4 و 2.2 هست و اینکه تمام پایه های سورس فت های روی مدار اتصال کوتاه هستن. ولتاژ 19v در سورس اولین فت ورودی کنار فت های cpu و فت مربوط به شارژ باتری وجود داره. و اینکه چندین بار سابقه گاهی روشن شدن و گاهی روشن نشدن داشته که بعد کلا از کار افتاده.
ممنون از راهنمایی ها شما
لطفا جای مناسب برای تعمیر معرفی کنید اگر به نتیجه ای نرسیدم ببرم .
قبلا به چند جا لپتاپ واسه تعمیر تو ولیعصر دادم ، وقتی نمیتونن تعمیر کنن به فجیع تری وضع ممکن فقط رو هم کردن بهم تحویل دادن ارزشی واسه امانت مردم قائل نبودن چشمم ترسیده..
با تشکر

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام و خسته نباشید
بله ولتاژ کلید پاور 19v هست . روی i/o فقط 1.4 و 2.2 هست و اینکه تمام پایه های سورس فت های روی مدار اتصال کوتاه هستن. ولتاژ 19v در سورس اولین فت ورودی کنار فت های cpu و فت مربوط به شارژ باتری وجود داره. و اینکه چندین بار سابقه گاهی روشن شدن و گاهی روشن نشدن داشته که بعد کلا از کار افتاده.
ممنون از راهنمایی ها شما
لطفا جای مناسب برای تعمیر معرفی کنید اگر به نتیجه ای نرسیدم ببرم .
قبلا به چند جا لپتاپ واسه تعمیر تو ولیعصر دادم ، وقتی نمیتونن تعمیر کنن به فجیع تری وضع ممکن فقط رو هم کردن بهم تحویل دادن ارزشی واسه امانت مردم قائل نبودن چشمم ترسیده..
با تشکر

روی پایه های بایوس ولتاژ داری؟
عجله نکن، ایشالله خودت تعمیرش میکنی با کمک اساتید.
کجا ها رو ولتاژ گرفتی؟
اطراف چیپ جنوبی و روی خازنهای پشت چیپ چه ولتاژهایی داری؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی های استاد عزیز مون آقای kiyanmz عمل کرده و اجازه بدید مرحله به مرحله جلو بریم .ایشالا که خودتون لپ تاپ رو تعمیر کنید و جواب هم بگیرید .در مورد تست بوق ،وقتی CPU روی سوکت باشه طبیعتا جواب درستی نخواهید گرفت و تست بوق رو بعد از خارج کردن CPU انجام بدید .ابتدا مادربرد رو شستشو داده و کاملا خشک کنید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .با توجه به مقادیر ذکر شده در مورد I/O و همچنین سوئیچ پاور احتمال معیوب بودن I/O هست ولی بعد از هیت مجددا تست کنید .مقادیر درخواست شده رو هم اعلام کنید .
موفق باشید .

بالا