آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کم نور شدن شدید مانیتور لپ تاپ dell vostro 1520

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام با یک lcd دیگه می تونی های ولتاژ چک کنی یا با لامپ فلورسنت اگه یه لحظه نور هست بعد قطع میشه مشکل صددرصد های ولتاژه تعویضش کن موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
همون لامپ ،لامپ بکلایت هست و در این مدل فقط از یه لامپ استفاده شده .راهنمائی دوستمون آقای حیرانی رو مد نظر داشته باشید .شما همه اتصالات LCD رو از برد جدا کنید و یک مانیتور به پورت VGA وصل کرده و سیستم رو روشن کنید .اینطوری خیالتون از بابت وجود تصویر و سالم بودن برد و همچنین خروجی تصویر راحت می شه .اگه ممکنه عکس با کیفیت از LCD که باز کردین آپلود کنید .در ضمن لامپ رو هم یه جای مطمئن بذارید و زیاد بهش فشار نیارید چون به راحتی و با کوچکترین ضربه و فشاری می شکنه .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
منم فکر میکنم که مشکل از های ولتاژ باشه و میخام که این قطعه را حذف کنم و بجای لامپ دیود نواری بزارم که هم کم هزینه تره و هم مدار خاصی نمیخاد چون اگر بخام های ولتاز را عوض کنم بالای 50 تومان باید باشه اونم باید برم مرکز استان تو شهرستان ما نیست.

لطفا نظراتتون را در این مورد بفرمایید

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز های ولتاژ این مدل نباید بیشتر از 15 تا 20 باشه از تهران هم خرید بکنید نهایت 10 تومان پول پست هست چجوری حساب کردید 50 تومان؟سعی کنید سورسهای قطعات رو پیدا کنید و خرید اینترنتی داشته باشید در عوض مراجعه حضوری.
با تشکر

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده هم با نظر آقای حیرانی موافقم ،چه اینورتر برا این مدل قیمت چندانی ندارد .در ثانی در تعمیر یک وسیله اصل اول اینکه کمترین تغییر و حذف در مدارات انجام بشه و در صورتیکه دیگه راهی نمونده باشه یا قطعه مورد نظر به هیچ عنوان پیدا نشه ،اقدام به تغییر در مدار و حذف و اضافه کرد .مجددا ازتون خواهش می کنم نتایج درخواست ها رو اعلام کنید و عکس هم بذارید .
موفق باشید .

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
خیلی ممنون از راهنمایی اساتید محترم

منم تصمیم گرفتم که قطعات اصلی را تهیه کنم چون led نواری درست کردم ولی سایزشون بزرگ بود و جا نشد
میخام ببینم که ادرس سایت فروش این اینورتور و نیز لامپ فلورسانت این مدل دستگاه را بفرستید

یه راهنمایی دیگه هم داشتم وقتی که خاستم lcd را ببندم ترتیب ورقها را قاطی کمردم و چون دستم بهشون خرده جای لک باقی مانده . میخاستم که نقشه این lcd را برای بستن صحیح اون قرار بدید و نیز لکه ها را چطوری پاک کنم

ممنون

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
یه سوال دیگه

من اینقدر با این lcd ور رفتم که اخرش شکست و مجبورم که lcd را بخرم میخاستم ببینم که قیمت و نحوه خرید این lcd چطوریه؟ یه جایی که کمترین قیمت و بهترین کیفیت را بده

ممنون

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بسیار ناراحت شدم بابت اتفاقی که افتاد .بهتره درخواستتون رو در بازارچه کاربران اعلام کنید .شاید همکاران موجود داشته باشند و بتونید با قیمت مناسب تهیه کنید .فقط مشخصات کامل LCD رو قید بفرمائید .سایت های زیادی برای تهیه قطعات لپ تاپ وجود داره که بصورت آنلاین می تونید خرید کنید .البته اگه تهران باشید که براحتی می تونید حضوری تهیه کنید .
موفق باشید .

بالا