آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ dell inspiron 15R-5521

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
لپ تاپ dell inspiron 15R-5521 هست که روشن نمیشه، از قسمت touchpad کمی آب ریخته که باعث این خرابی شده، بازش که کردم دیدم زیر همون قسمت کمی سولفاته شده، تمیزش کردم ولی فرقی نکرد
هیچ قسمتی داغ نمیکنه ،روی یکی از پایه های قسمت سوئیچ 3ولت است، حدود آی سی شارژ هم روی یکی از پایه های یه ترانزیستوری 19 ولت است

میشه لطفا راهنمایی بفرمائید که چه تست هایی روش بکنم که قطعه معیوب رو پیدا کنم؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آیا قطعه ای در اون قسمتی که آب ریخته بود وجود داشت ؟اگه قطعه ای وجود داره با فلکس مرغوب یه هیت نرم هم بگیرید .قطعاتی مثل هارد و DVDROM و WiFi رو از سیستم جدا کرده و تست کنید .باتری بکاپ رو جدا کرده و پس از چند دقیقه مجددا تست کنید .بایوس رو پروگرام کرده و امتحان کنید .حرارت I/O و پل ها رو بررسی کنید .با وصل کردن باتری ،چراغ شارژ روشن می شود یا خیر؟لپ تاپ رو جداگانه با باتری و با شارژر تست کنید .از سالم بودن سوئیچ پاور اطمینان حاصل کنید .
موفق باشید .

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
دوست خوبم
آیا قطعه ای در اون قسمتی که آب ریخته بود وجود داشت ؟اگه قطعه ای وجود داره با فلکس مرغوب یه هیت نرم هم بگیرید .قطعاتی مثل هارد و DVDROM و WiFi رو از سیستم جدا کرده و تست کنید .باتری بکاپ رو جدا کرده و پس از چند دقیقه مجددا تست کنید .بایوس رو پروگرام کرده و امتحان کنید .حرارت I/O و پل ها رو بررسی کنید .با وصل کردن باتری ،چراغ شارژ روشن می شود یا خیر؟لپ تاپ رو جداگانه با باتری و با شارژر تست کنید .از سالم بودن سوئیچ پاور اطمینان حاصل کنید .
موفق باشید .

بله چندتا آی سی کوچک زیر قسمت تاچ است که سولفاته شده بودند ولی اثر فیزیکی سوختگی نداشتند .
تمام اون قسمت ها رو با روغن فلکسی مرغوب هیت گرفتم، باطری بایوس رو هم برداشتم و ضمنا الان فقط مین برد خالی رو دارم رووش کار می کنم وتمامی قطعات ازش جداست، قطعاتی هم که فرمودید هیچ گرمایی ندارن. برای ریختن بایوس دو تا آی سی winbond داره 25016 و 25032کدام مربوط به بایوس است؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز با توجه به علت ایجاد ایراد شما فعلا با بایاس کاری نداشته باشید.با ذره بین قوی و نور کافی تمام منطقه مشکوک رو مجددا با حوصله چک کنید.

abolfazl523

کاربر
2010-02-23
7
29
رفسنجان
با سلام خدمت دوستان گرامی
یه مشکل عجیب ! موضوع اینکه وقتی کلید پاور را میزنم یه صدای تق یا دنگ از بلندگو لب تاب می یاد و فن شروع به چرخیدن می کنه و بعد از یک ثانیه می ایستد و تق تق می کنه و روشن نمی شه چند دفعه که تکرار می کنم شاید اتفاقی روشن بشه شاید نشه ولی موقعی که روشن می شه تا خاموش نکنی هیچ مشکلی نداره :لبتاب دل inspiron 15 r دارم هارد و دی وی دی و موس و لن و باتری را جدا کردم تست کردم باز همینجوری است و در ضمن چیپ را حررات دادم باز هم همین جوری است لطفا کمک کنید مال چی می تونه باشه راهنمایی فوری متشکرم مساله حیاتی است دوستان کمک کنید

بالا