آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: فرمت نشدن هارد سیگیت لپ تاپ و خطای (cyclic redundancy check)

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام یه هارد سیگیت 500 دارم که متاسفانه بعد از اتصالی برق منزل و سوختن چند دستگاه هارد به این صورت در اومده
نه فرمت میشه نه llf و نه با هیچ برنامه ای پارتیشن بندی اطلاعاتی هم توش نیست و فقط میخوام هارد بالا بیاد
اینم عکس از خطا

Untitled.png
اینم از سلامت هارد در برنامه hard disk sentinel
Untitled.jpg

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
یکبار با برنامه زیر فرمتش کنید . بعد پارتشین بندی کنید با minitools HDDGURU: HDD LLF Low Level Format Tool

دوست عزیز در پست اول هم اعلام کردم که با این برنامه فرمت نمیشه و یا در زمان فرمت ارور میده یا چند ثانیه میمونه و قبل کار هارد ارتباطش با دستگاه قطع میشه و مجدد اتصال .... و در مورد برنامه دوم برای پارتیشن نیز در این برنامه وقتی روی گزینه مربوط به این هارد کلیک میکنم در منوش همه گزینه ها غیر فعاله و هیچ چیز کار نمیکنه

بازم ممنون

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,548
اصفهان
www.servicekaran.ir
در هناگم قطع برق چند تا چیز زیاد ازبین می رود. 1- TVS DIOD دیود های محافط بورد هارد دیسک که در قسمت ورودی برق ساتا و یا هر نوع ورودی دیگر هستند 2- احتمال خراب شدن مازول های هارد دیسک و نا حیه SA
3-احتمالش کم هست که تا این حد بدسکتور شود و معمولا با قطع برق معمولا هارد بدسکتور می شود ولی نه با این شدت که شما بیان کردید پس موارد اول و دوم که عرض کردم از همه مهم تر هستند.

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
در هناگم قطع برق چند تا چیز زیاد ازبین می رود. 1- TVS DIOD دیود های محافط بورد هارد دیسک که در قسمت ورودی برق ساتا و یا هر نوع ورودی دیگر هستند 2- احتمال خراب شدن مازول های هارد دیسک و نا حیه SA
3-احتمالش کم هست که تا این حد بدسکتور شود و معمولا با قطع برق معمولا هارد بدسکتور می شود ولی نه با این شدت که شما بیان کردید پس موارد اول و دوم که عرض کردم از همه مهم تر هستند.

دوست عزیز ممنون با قسمت 2 که فرمودید آشنایی زیادی ندارم عکس برد رو میزارم که اگه بشه از روی برد بهم نشون بدید با تشکر
photo 2.jpg

اینم از عکس برنامه پارتیشن که هارد رو 2 قسمت میبینه

Untitled.jpg

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
برای این هارد نمیشه کاری کرد ؟
دوست من چون دسترسی به هارد شما نیست نظر دادن سخته