آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کد 00 و تصویر ندادن مادربرد Foxconn G41MD

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
یه مادربرد فاکــسکان G41 دارم که تصویر نمیده و کد 00 میده ، یه مادربرد سالم دیگه دقیقا مثل همین که خرابه دارم و ولتاژها رو مقایسه کردم و بجز ولتاژ پایه فن CPU که سیم آبی بهش وصل میشه که در مادربرد خراب 2.5 ولت داره و در مادربرد سالم 5 ولته بقیه ولتاژها یکسان هستند
توی مادربرد خراب CPU بیشتر داغ میکنه و سلف های کنار CPU هم بیشتر داغ میشن
امولاتور رم ، CPU ، PCI ، IDE ، و گرافیک هم روی هر دو مادربرد تست کردم که هر دو مثل هم بود و در هر دو مادربرد تمام دیودهای امولاتورها روشن میشد
با رم و CPU جداگانه هم تست کردم مشکل برقرار بود
مشکل کجاست؟
[hide] دوست عزیز ابتدا ایسی I/O را تست کنید که 5 ولت و 3.3 ولت را داشته باشد و اگر ولتاژها درست نبودند ایسی I/O را تعویض کنید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
تشكر از همه دوستان و اساتيد بزرگوار
ولتاژ ها به اين صورته :
usb = 5.12
پين پاور 5.1 ولت
پين ريست 3.3 ولت
كريستال 1.56 و 1.41 ولت
سلف هاي CPU يه پايه 1.29 و پايه ديگه 1.34 ولت
ايسي بايوس پايه 4 و 6 صفر ولت و بقيه پايه ها 3.33 ولت
پايه هاي فن cpu به ترتيب 0 و 11.5 و 10.5 و 2.5 ولت
نحوه ولتاژ گيري ايسي IO به چه صورته؟
io هم هيت نرم دادم اما هيچ تفاوتي نكرد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اکثر ولتاژهای اعلام شده استاندارد هستند ولی با توجه به مقادیر متفاوت سلف های اطراف CPU ،قطعات اطراف سلفی که مقدار متفاوتی داره رو از نظر شورتی و همچنین نشتی بررسی کنید .اگه مقدور هست عکس با کیفیت از همون قسمت هم قرار دهید .در مورد ولتاژگیری I/O می توانید با استفاده از دیتاشیت I/O مقادیر رو مقایسه کنید .البته نیازی به ولتاژگیری از تمامی پایه ها نیست و اگه به دیتاشیت دقت کنید متوجه می شوید که کدوم پایه ها رو باید تست کنید .

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
VRamرو از روي پايه درين ماسفت مربوط به رم گرفتم 1.7 ولت هست درصورتي كه رم DDR3 هس مگه نبايد حدود 1.5 باشه؟
خازن ها رو از نظر شورتي بررسي كردم شورتي نداشتن اما جالبه ولتاژ سلف هاي CPU يا درين ماسفت ها متغيره و هر بار كه مادربرد رو روشن ميكنم تغيير ميكنه مثلا يه بار 1.28 هست يه بار 1.34 و ايندفه كه ولتاژ درين ماسفت رو گرفتم 1.5 ولت بود ، سلف ها هم يه كم زيادي داغ ميكنن و بدون رم بوق نداره مادربرد
متاسفانه نتونستم ديتاشيت ايسي IO رو پيدا كنم شمارش IT8720F با كد JXA هست

محل دقيق اندازه گيري Vram و Vcore كجا هست؟ پايه خازن ها ؟ يا درين ماسفت يا سلف
عكس برد رو پيوست كردم

پیوست‌ها

بالا