آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کد 00 و تصویر ندادن مادربرد Foxconn G41MD

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
یه مادربرد فاکــسکان G41 دارم که تصویر نمیده و کد 00 میده ، یه مادربرد سالم دیگه دقیقا مثل همین که خرابه دارم و ولتاژها رو مقایسه کردم و بجز ولتاژ پایه فن CPU که سیم آبی بهش وصل میشه که در مادربرد خراب 2.5 ولت داره و در مادربرد سالم 5 ولته بقیه ولتاژها یکسان هستند
توی مادربرد خراب CPU بیشتر داغ میکنه و سلف های کنار CPU هم بیشتر داغ میشن
امولاتور رم ، CPU ، PCI ، IDE ، و گرافیک هم روی هر دو مادربرد تست کردم که هر دو مثل هم بود و در هر دو مادربرد تمام دیودهای امولاتورها روشن میشد
با رم و CPU جداگانه هم تست کردم مشکل برقرار بود
مشکل کجاست؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
معذرت میخوام یادم رفت بگم هم بایوس زدم هم ایسی بایوس عوض کردم

ahwaz 91

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-06-21
505
958
سلام

اگه سی پیو گرم میکنه چیپ شمالی رو هیت بده جواب نگرفتی هیت روی جنوبی

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
اره cpu گرم میشه ، چیپها هیت دادم فرقی نکرد
با توجه به اینکه چراغ کلاک دیباگر روشنه اما چراغ های Frame. و IRDY خاموشه احتمال خرابی io چقدره؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و پایه های کریستال پل جنوبی و پورت های USB و پایه های آی سی بایوس رو اعلام کنید .در ضمن از سلف های اطراف CPU ولتاژگیری کنید .از اونجا که IRDY و FRAME مربوط به ارتباط بین پل جنوبی و I/O هست و هیچکدوم روشن نیستن ،احتمال معیوب بودن I/O وجود داره. البته قبل از تعویض I/O مقادیر درخواست شده رو اعلام و همچنین یه هیت نرم روی I/O بگیرید .
موفق باشید .

امید.اکبری

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-10-10
661
2,916
44
اصفهان
دوست من سلام
00 و FF ببست و سه مورد چک پوینت را شامل میشود.من متاسفانه به این تاپیک دیر رسیدم.ولی قبل از اینکه بخواهی مادربرد را هیت بدی سوالتو مطرح کن و بمن پیام بده تا بیام اصولی باهم تعمیرش کنیم.این مادربرد را بنداز تو اوراقی برادر من
از دوستان و استادیدی ک پیشنهاد هیت دادن را به این عزیز دادن خواهشمندم منه بی سواد را قانع کنن ک چرا هیت؟چرا با کار آخرو اول میکنید؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست من سلام
00 و FF ببست و سه مورد چک پوینت را شامل میشود.من متاسفانه به این تاپیک دیر رسیدم.ولی قبل از اینکه بخواهی مادربرد را هیت بدی سوالتو مطرح کن و بمن پیام بده تا بیام اصولی باهم تعمیرش کنیم.این مادربرد را بنداز تو اوراقی برادر من
از دوستان و استادیدی ک پیشنهاد هیت دادن را به این عزیز دادن خواهشمندم منه بی سواد را قانع کنن ک چرا هیت؟چرا با کار آخرو اول میکنید؟

همکار گرامی آقای اکبری
جسارتا اگه ممکنه شما اول جمع همکاران و دوستانی رو که در حد سواد و تجربه اشون همفکری کردن رو قانع بفرمائید که چرا فقط روش تعمیر شما اصولی هست و دوستمون باید این مادربرد رو بندازن تو اوراقی ؟؟حتی اگه نظر و راهنمائی دوستان غلط هم باشه می شه با منطق و دلیل ،روش صحیح رو توضیح داد .بله هیت دادن آخرین راهی هست که باید انجام بشه ولی شاید دوستمون BGA دارن و کاملا اصولی هیت دادن .
با همدیگه یه کم مهربان تر باشیم .

بالا