آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کم شدن ولتاژ منبع تغذیه پس از اتصال به لپتاپ مدل 5742zg

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
با سلام خدمت دوستان ...

میخوام لپ تاپ رو با منبع تغذیه 30v 5A روشن کنم . ولتاژ رو روی 19.5 تنظیم کردم . دقیقا وقتی به لپتاپ وصل میکنم به 5 ولت نزول پیدا میکنه . حاالا اگه با قسمت آمپر آمپر رو بالا ببرم ولتاژ میره بالا اما خیلی کم . و میدونید که نباید آمپر رو از یه حدی بالا ببرم .
-----------------------------------------------------------------

اصولا چرا این اتفاق میوفته و نمیتونم لپ تاپ رو روشن کنم ؟
-------------
آیا روش یا لم خاصی داره ؟
-------------
مدل منبع تغذیه : dazheng ps-305D

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

اگر منبع تغذیه ات سالم باشد جریانش را هم باید تنظیم کنی وولتاژش هم همینطور تا به ولتاژ و جریان نامی خود شارژر لپتاب برسد آنموقع دیگر ولتاژ افت نمی کند و لپتاب را روشن خواهد کرد.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
باسلام

اگر منبع تغذیه ات سالم باشد جریانش را هم باید تنظیم کنی وولتاژش هم همینطور تا به ولتاژ و جریان نامی خود شارژر لپتاب برسد آنموقع دیگر ولتاژ افت نمی کند و لپتاب را روشن خواهد کرد.
آمپر رو فقط وقتیکه به لپتاپ وصله میتونم تغییر بدم. اونم فایده نداره چون افت ولتاژ دارم. در حالت استندبایه منبع تغذیه، که نمیشه آمپر رو دستکاری کرد چون مصرف کننده نداریم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
امپر منبع تغذیه رو بزارید روی اخرین حد
اگر همچنان ولتاژ اومد پایین اگر لبتاب با شارژر خودش سالم باشه و روشن بشه نشون دهنده این هست که امپر منبع تغذیه داره کم میاره و توانش نمیرسه که روشن کنه لب تاب رو

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
به نام خدا
امپر منبع تغذیه رو بزارید روی اخرین حد
اگر همچنان ولتاژ اومد پایین اگر لبتاب با شارژر خودش سالم باشه و روشن بشه نشون دهنده این هست که امپر منبع تغذیه داره کم میاره و توانش نمیرسه که روشن کنه لب تاب رو
اولا که آمپر از ۵ بالا نمیره چون دستگاه ۵ آمپره.
دوما باالفرض بشه که این اتفاق باعث سوختن قطعات مادربرد لپ تاپ میشه.

دوستان نظر شما چیه؟

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود دوست عزیز شما حداقل امپر مورد نیاز برای روشن کردن فراهم کنید که اونم بیشتر از 3امپر هست برای تنظیم جریان حتما نباید به مصرف کننده وصل باشه اگه منبع شما مدار اورلود داره ولتاژ رو روی ولتاژی که میخوای بزار البته برا تنظیم جریان اول از ولتاژ کم تر از 15ولت استفاده کنید بعد ولتاژ رو زیاد کنید 2سره پراپ منبع رو بهم بزنید وقتی اتصال کوتاه نشان داده شد با اون 2تا ولوم که برای جریان هست سریع جریان روتنظیم واتصالررو قطع کنید بهتر این کار رو خیلی سریع انجام بدید چون امپر زیاد هست منبع اسیب نبینه اما اگر مدار اورلود نداره باید با 2 سره پراپ مقاومت موازی کنید و تنظیم جریان مقاومت رو بردارید هرگز هنگام متصل بودن مصرف کننده به منبع و روشن بودن هر دو جریان رو کم و زیاد نکنید اینکار به مراتب اسیب بیشتری به مصرف کننده میزنه

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود دوست عزیز شما حداقل امپر مورد نیاز برای روشن کردن فراهم کنید که اونم بیشتر از 3امپر هست برای تنظیم جریان حتما نباید به مصرف کننده وصل باشه اگه منبع شما مدار اورلود داره ولتاژ رو روی ولتاژی که میخوای بزار البته برا تنظیم جریان اول از ولتاژ کم تر از 15ولت استفاده کنید بعد ولتاژ رو زیاد کنید 2سره پراپ منبع رو بهم بزنید وقتی اتصال کوتاه نشان داده شد با اون 2تا ولوم که برای جریان هست سریع جریان روتنظیم واتصالررو قطع کنید بهتر این کار رو خیلی سریع انجام بدید چون امپر زیاد هست منبع اسیب نبینه اما اگر مدار اورلود نداره باید با 2 سره پراپ مقاومت موازی کنید و تنظیم جریان مقاومت رو بردارید هرگز هنگام متصل بودن مصرف کننده به منبع و روشن بودن هر دو جریان رو کم و زیاد نکنید اینکار به مراتب اسیب بیشتری به مصرف کننده میزنه
ممنون دوست عزیز. قضیه اتصال پرآب ها برای تنظیم جریان رو میدونم. مشکل اونجاست که وقتی به لپ تاپ وصل شه فقط میشه آمپر رو زیاد و کم کرد اما وقتی منبع رو استندبای میکنی قضیه برعکس میشه و آمپر رو نمیشه تنظیم کرد و فقط ولتاژ تنظیم میشه

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

مطمئنی که منبع تغذیه ات تا 5 آمپر 30 ولت را براحتی پاسخ میدهد چون بعضی از منابع تغذیه متغیر جریان نامی آن 5 آمپر است اگر کیسش را باز کنی میبینی هم ترانسش 3 آمپر بوده و هم دیود پل و ....
در عمل 3 آمپر بیشتر نمیکشد برای اطمینان کامل اگر یک لامپ 12 ولت 60 واتی نور بالای خودرو که تا 5 آمپر میکشد بعنوان دامی لود یا بارمصنوعی وصل کن اگر روشن شد یعنی منبع تغذیه تا 5 آمپر را جواب میدهد.

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت دوستان ...

میخوام لپ تاپ رو با منبع تغذیه 30v 5A روشن کنم . ولتاژ رو روی 19.5 تنظیم کردم . دقیقا وقتی به لپتاپ وصل میکنم به 5 ولت نزول پیدا میکنه . حاالا اگه با قسمت آمپر آمپر رو بالا ببرم ولتاژ میره بالا اما خیلی کم . و میدونید که نباید آمپر رو از یه حدی بالا ببرم .
-----------------------------------------------------------------

اصولا چرا این اتفاق میوفته و نمیتونم لپ تاپ رو روشن کنم ؟
-------------
آیا روش یا لم خاصی داره ؟
-------------
مدل منبع تغذیه : dazheng ps-305D
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
احتمالا منبع تغذیه شما 30 ولت است ولی 5 آمپر نیست. برای اثبات این موضوع شما باید منبع تغذیه را روی 30 ولت و کنترل جریان را روی حداکثر 5 آمپر قرار دهید. یک مقاومت 6 اهم حداقل 150 وات به خروجی منبع تغذیه وصل کنید. ولتاژ شما نباید کم تر از 30 ولت شود. (منبع تغذیه استاندارد 30 ولت 5 آمپر یا 150 وات) اگر این آزمایش درست بود اشکال در وصل کردن به لب تاب است، که احتمالش ضعیف است.

بالا