آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست تستر پاور | Power Supply Tester

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
سلام دوستان من تمام
این کارایی که شما میگید بلدم پاور بدون سیستم روشن میشه ولی با سیستم روشن نمیشه تمامی قطعات نیز از نظر ظاهری سالم بوده و تمامی خازن ها و پل دیودها و فت ها نیز بیرون از مدار تست شده و سالم بوده اند ولی سیستم روشن نمیکنه در ضمن روی تمامی سیم های پاور واتاژ های مورد نظر را را به درستی دارم
ولی در یه پاور دیگه سیم سفید به جای -5 ولت 120 ولت داشت عیب این یکی پاور چیه؟
منون راهنمایی کنید

برای این سیستمت بهتر است از یک پاور سالم که مطمئنی سالمه استفاده کنی چون با توجه به اینکه می فرمائید تمامی ولتاژهای خروجی پاورت درسته به احتمال زیادت مادربردت پاور میشه ولی بوت نمیشه یعنی در خروجیت در صفحه نمایش و یا مونتیورت تصویر نداری و احتمال خرابی از مادربردت هست
و اینکه در -5 ولت 120 داری تقریبا میتونم بگم غیر ممکنه چون در انصورت اونو به هر مادربردی که بزنی منفجر میکنه
اگه واقعا اینجوری باشه مواظب باش و به سیستم دیگری وصلش نکن

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
در تستر گرین ولتاژ خروجی شاخه stand by را که طبق راهنماش باید در حدود+4.75v الی5.25v+ باشد یا 5.4v نشان می دهد همراه با بوق یا بعد از 15 ثانیه به این حالت در می آید ولی جالب این که کامپیوتر با این پاورمشکلی نداره و کار میکنه.(البته در بعضی از پاورها نه در همه پاورها)کلا این شاخه استند بای چقدر مهم است یا کارش چیه.قبلا از توجه شما سپاس گذارم.

در خازنهای پاورت به اندازه خیلی کم نشتی داری که باعث بهم ریختن تغییرات جزئی در ولتاهای خروجی ÷اورت میشه
و اگر تست کنی بقیه ولتاپها 5 و 12 زولتت نیز یه مختصر ولتاشون تغییر کرده
و این اندازه زیاد مهم نیست ولی بمرور زمان زیادتر میشه و باعث ایراد و اشکال در سرعت سیستمت و یا مشکل در نصب ویندوز میشه

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
به نظر من هیچ تستری مثل یک مادربرد نمیشه
تستر های موجود در بازار در صورت روشن شدن پاور فقط ولتاژهای خروجی را اندازه میگیرند !
مشکل بزرگ این تستر ها این است که نمیتوانند توان پاور را اندازه بگیرند یعنی اینکه پاور را نمیتوانند در حالت کار قرار دهند

اگر دیود ها و ترانزیستور های ورودی معیوب باشند تشخیص عیب میکند ؟
اگر شاتکی های خروجی معیوب باشند باز هم نمیتواند تشخیص عیب کند
در دو حالت پاور روشن نمیشود
پس عملا تستر پاور موجود در بازار دستگاه قابل استفاده برای تعمیرکاران نیست

دوست عزیز اگر دیود و ترانزیستور و دیود شاتکی معیوب باشد کلا پاور معیوب و خراب هست و کار نمی کند
و احتیاجی به تستر نیست و پاور خراب رو با اتصال دادن سیم سبز و مشکی براحتی میشه تشخیص داد
تستر زمانی بکار میاید که بخواهیم ولتاژهای خروجی رو براحتی چک کنیم و یکی یکی با اهم متر اندازه گیری نکنیم
و در کل بکار تازه کارها و یا تعمیرکارانی که سرعت عمل زیاد در تست میخوان میخوره
و این دستگاهها در همه دستگاههای تست فقط خروجیها رو چک می کنن که ولتاژ خروجیت درست باشد و گرنه هیچ دستگاهی قدرت تشخیص محل عیب را ندارد

آخرین ویرایش:

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
من هم تستر پاور گرین را تهیه کردم وقتی به برق میزنی شروع میکنه 3تابوق میزنه این عادی است؟
5vsb هم روشن خاموش میشه و بوق پشت سر هم میزنه راهنمایی درست و حسابی نداره.
ورودی قسمت سمت چپ دستگاه غیراز fddبقیه اش معلوم نیست چه طور باید وصل بشه تو پاور های جدید یعنی مشخص نکرده اگر امکان داره با عکس نشون بدهید خیلی ممنون میشم.
با سپاس فراوان

به احتمال زیاد خروجیهای پاورت ایراد دارد
با توجه به اینکه انواع متفاوت تستر توی بازار هست
در کل برای هر خروجی ولتاژ چراغ یا لید کوچکی هست که همشون یکسره باید روشن یا در بعضیا سیز باشند
و ایراد داشتن یکی از خروجیا با قرمز شدن یا چشمک زدن یا خاموش بودن مشخص میشه
برای اطمینان ÷اوری که با تستر خطا میده اون قسمت خروجیت را با اهم متر نیز چک کن

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
خیلی از پاورها موقع تست و چک کردن خروجیهای درستی دارند ولی موقع کار یا بارکشیدن روی سیستم جوابگو نیستند که اونارو خودتون باید تشخیص بدید
ممکنه در حین کار ریستارت کنه
یا خاموش بشه
یا کارایی نادرست سیستم مثل هنگ و سرعت پایین و سایر موارد باشد

sabz1

کاربر vip
vip
کاربر
2009-08-31
149
166
از نظر همه متشکرم .ولی با سه تا پاور نوع هم امتحان کردم دیدم این خوروجی استندبای که تستر گرین5.4 نشون میده و بوق می زنه، زیاد مهم نیست و کامپیوتر درست کار میکنه گفتم اگر کس دیگر به این مورد برخرد اطلاع داشته باشه حالا یا تستر زیاد حساس است یا یکم خراب!!:63000000:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا