آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: در خواست راهنمایی در مورد آداپتور لپ تاپ

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی.بنده یه آداپتور لپتاپ دل دستمه که خروجی نمی داد که باز کردم دیدم مدار اتصالی داره و قطعات معیوب رو شناسایی کردم و تعویض که در عکس ها به رنگ قرمز مشخص شده که الان به یک مشکل برخوردم که یه مقاومت بزرگ SMD که به مقدار R005 که شورتی داره اوراق نداشتم جایگزین کنم و مقدار هم نمیدونم چقدره؟ دوستان آیا جایگزینی میتونم از دیگر قطعات استفاده کنم؟ اگر جواب مثبته لطفا اعلام بفرمایید. و دوم اینکه اون دیود SMD هم که کلا ازهر طرف قطعه از کدوم قطعات میشه به جاش استفاده کرد؟ با تشکر.
IMG_0023.jpgIMG_0031.jpg

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
با سلام ممنون از راهنماییها.منم همین طور فکر کردم ولی با وجود این مقاومت تمام قسمت خروجی اتصالی میشه.و وقتی خارج میکنم اتصال رفع میشه.یعنی دو سر خازنهای خروجی و ترانزیستور کلا شورتی پیدا میکنه.و اگه در مورد دیود هم راهنماییی بکنین ممنون میشم.

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
من احتمال میدم قسمتی دیگری از مدار دچار مشکل شده باشه (منظورم برای اتصالی مقاومت)

متوجه سوالت در قسمت دیود نشدم

یک پیشنهاد سیمی که از آداپتور به لپ تاپ میره را جدا کن ببین بازم اتصالی داره یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
303
great iran
من احتمال میدم قسمتی دیگری از مدار دچار مشکل شده باشه (منظورم برای اتصالی مقاومت)

متوجه سوالت در قسمت دیود نشدم

یک پیشنهاد سیمی که از آداپتور به لپ تاپ میره را جدا کن ببین بازم اتصالی داره یا نه؟

با سلام خدمت دوست عزیز.کاملا حق با شماست.یکی از سیم های خروجی رو از مدار جدا کردم اتصال برطرف شد و چراغ آداپتور هم روشن شد و خروجی کامل 19.5 ولت رو الان دارم.و کمال تشکر وقدردانی از شما دوست عزیزbrutalfast و همچنین دوست عزیز دیگر AMD.POWER جهت گذاشتن وقت و راهنمایی بنده حقیر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا