آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مدار شارژ Acer P453

proman

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
سلام
دوست عزیر باطری و اسی شارژ توسط io با سیستم صحبت میکنه و چون آب روی کیبرود ریخته بوده احتمال باید io عوض کنی

Siammobile

کاربر
2014-12-13
2
2
سلام دوست عزیز . pwm مدار سارژ دستگاه شما ایراد دارد شما باید ابتدا ولتاژ های ورودی و خروجی آپر و لاورها را چک کنید .از سر سلفها ولتاژ ب***ید در صورت داشتن شورتی یک پایه سلف را جدا کرده مشخص میشود اتصال در کدام قسمت است .قبل از آن حتما مدار محافظ را با ولتاژ گیری از جک آداپتور/ترانزیستورها/تا ورودی pwm سارژ بررسی کنید مشکل شما حل میشود

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با سلام و کسب اجازه
دوست عزیز منظور شما از اینکه برد خراب را روی سالم جایگذین کردم همه آی سی ها درست کار کرده چیست؟
و همچنین برای خراب را روی سالم جاگزین کردم همه ای سی ها درست کار کرد و به این نتیجه میرسیم ای سی و ماسفت ها درست است
حالا چه چیز های دیگه برای تست باقی می مونه از دوستان و مدیران عزیز چه کسی پاسخگو است
چنانچه کسی پاسخگو نیست تاپیک را ببندم ممنون از بذل توجه شما

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sunboys

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
با سلام و کسب اجازه
دوست عزیز منظور شما از اینکه برد خراب را روی سالم جایگذین کردم همه آی سی ها درست کار کرده چیست؟

ای سی های دستگاه سالم را با دستگاه معیوب عوض کردم ای سی ها همه سالم بودند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با توجه به توضیحاتی که فرموده اید و با توجه به اینکه آبخوردگی باعث قطعی در برد میشود آی سی ها معمولا همه سالم هستند.
معمولا قطعی در پایه ای از آی سی شارژ روی برد رخ میدهد که دارای بالاترین اختلاف پتانسیل نسبت به نواحی که آب تماس پیدا کرده میباشد.
اگر شما از لوپ یا میکروسکوپ استفاده کنید و دقیق ناحیه ای را که سولفاته شده بود رو بررسی کنید میتوانید قطعی را مشاهده کنید و یا با استفاده از تستر دیجیتال تمام پایه های سولفاته شده را نسبت به بدنه اهمگیری کنید.

• Like

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
Drink-spilled-on-keyboard.jpg

• Like