آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ایرادهایی که خودبخود حل می شوند ...

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت همکاران و دوستان
شاید عنوانی که برای تاپیک نوشتم تا حدودی نامانوس باشه ولی مطمئنا خیلی از دوستان نیز به چنین مواردی برخورده اند که بعد از یکی دو روز سر و کله زدن با مادربرد و نتیجه نگرفتن از آن ،مادربرد رو گوشه ای گذاشته اند تا تحویل مشتری دهند و بعد از دو روز که دوباره خواستن روی برد کار کنند با کمال تعجب دیده اند که مادربرد بصورت نرمال داره کار می کنه .برای بنده این دومین موردی هست که پیش اومده و در هر دو مورد در ابتدای بررسی مادربرد به محض استارت کردن مادربرد با اینکه همه ولتاژها درست بودن و حتی VCORE هم برقرار بود ولی هیچ کدی روی دیباگر نشان داده نمی شد و تصویر هم نداشتیم و صدای بوق یکسره از بازر شنیده می شد .چون به نتیجه ای نرسیدم برد رو گذاشتم کنار و امروز که تست کردم ،مادربرد راه افتاد و تصویر هم داد. از اساتید و همکاران خواهشمندم اگر این گونه موارد ،دلیل خاصی دارد و قطعه خاصی باعث این اتفاق می شود ،در مورد حل اینگونه مشکلات خاص ،راهنمائی بفرمایند .یکی از بردها ASROCK بود و دومی FOXCONN و نقطه مشترک هر ،بوق یکسره و ندادن کد .
با تشکر .

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
اتفاقآ برای منم دوبار یه همچین موردی پیش اومد، یه بار با
مادربرد
Shuttle
و بار دیگه با
مادربرد
J W
مدل JW-IG41M-L
هر دو بار از بایوس بک آپ گرفتم و با بایوس جدید پروگرم کردم دیدم مشکل حل نشد و پا بر جاست ولی وقتی بایوس خودشو برگردوندم دیدم مشکل حل شد و مادربرد بدون هیچ مشکلی بالا اومد!!!!

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
بنظر من زیاد نباید اطمینان کرد چرا که امکان داره بنا به شرایط محیطی مثلا دما ظرفیت و مقدار بعضی از قطعات تغییر بکنه یعنی در آستانه راه اندازی قرار بگیره.که خب با تغییر کردن دوباره امکان از کار افتادن مادر برد هست.و فکر میکنم بحث الکتریسیته ساکن هم موثر باشه.
نمونه آن در پاور گرین و خرابی خازنهای نزدیک هیت سینگ اول هست که در ابتدای تغییر ظرفیت در فصل گرما اصلا خودش رو نشون نمیده و بمحض اینکه در محیط سرد قرار میگیره مشکل خودش رو نشون میده.

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام
دقیقا منظور بنده حقیر هم این بود که در اینگونه موارد احتمال خرابی کدوم قطعات بیشتر هست و چه قطعاتی در برابر تغییرات محیطی زود از خود واکنش نشون می دن .پس می شه خازن ها رو یکی از علت های اینگونه رفتارها دونست .با این حساب می شه دیسکانکتی رو هم به این لیست اضافه کرد .دوستان هر موردی به ذهنشون می رسه ( البته با دلیل علمی ) اضافه کنند تا به یه نتیجه کلی برسیم .
یا علی

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
دوست عزیز توی کامپیوتر رطوبت خیلی خیلی تاثیر داره برای همین بنده اولین کاری که میکنم اول بلور ، شستشو ، دوباره بلور،در آخر با سشوار کاملا برد را سشوار میکشم البته سشوار آرایشگاه نه صنعتی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من هم قبلا یک لب تاب اورده بودن که صاحب دستگاه تازه یک هفته خریده بودش خاموش شده بود و اصلا روشن نمیشد حتی ال ای دی های لب تاب چون اخر وقت بود گذاشتم بمونه که فردا بفرستیم گارانتی فردا که امدم برای گارانتی بفرستم گفتم یک بار دیگه امتحان کنم دکمه پاور رو زدم دستگاه روشن شد و تصویر داد و تا الان هم کار میکنه لازمه بگم دستگاه شب توی شارژ نبود و اصلا به شارژر وصل نبود

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام خدمت همه همکاران محترم علاوه بر نقطه نظرات دوستان علی الخصوص در مورد تغییر ظرفیت خازن ها مواردی رو هم بنده اضافه کنم مورد دیسکانکتی هم میتونه متاثر از شرایط دمایی باشه علاوه بر اون یک قطعه بسیار مهم که از دید بنده بیشتر مکانیکی هست تا الکترونیکی میتونه تو این زمینه تاثیر زیادی داشته باشه و اون هم چیزی نیست جز کریستال

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با سلام
تغییر دمای محیط بی تاثیر نیست.تمام آی سی ها ، دیودها و ترانزیستورها از مواد نیمه رسانایی تشکیل شدن که در اثر افزایش یا کاهش دما در نتیجه الکترونهای آزاد آنها زیاد یا کم میشوند.

matinc

کاربر
2014-05-02
66
98
شاید این دو احتمال هم میتونه باشه
کریستال فکر کنم اگه هوا دو روز سرد باشه و بعد هوا گرم بشه سیستم رو اینجوری کنه؟
و یه احتمال دیگه هم هست که اگه دیباگر هیچ کدی نشون نمیداده اشکال از بایوس هم باشه؟

بالا