آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل در ایسیو BOSCH وانت سایپا :چراغ انژکتور روشن نمی شود

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
با سلام
این ایسیو با مشخصاتی که در تصویر قرار دادم مشکلش اینه که ظاهرا تو تعمیرگاه چه بلایی سرش آوردند که مدام تو جا فیوزی فیوز انژکتور می پریده که تعمیرکار اومده فیوز را با سیم یکسره کرده موقعی که ایسیو را باز کردم موقع تست دیدم که دیود smd پر امپر به مشخصات 27c-0550 اتصال کوتاه شده دیود مورد نظر را تعویض کردم
الان دیگه فیوز نمی پره ولی چراغ انژکتور روشن نمیشه اومدم از طریق دیتاشیت آیسی استپ موتور پایه vcc را پیدا کردم که این پایه نسبت به gnd اتصال کوتاه بود اومدم به پایه vcc ولتاژ 5 ولت از بیرون وصل کردم و آمپر تغذیه را هم روی 1 آمپر گذاشتم که در این حالت با لمس کردن تک تک ای سی ها متوجه شدم که این آی سی با این مشخصات
30343 0609
VB547YRF
92EV02
گرم می شود اومدم این آی سی را از روی برد جدا کردم که بعد از جدا کردن مشکل اتصال کوتاه رفع شد ولی دیتاشیت این آی سی را نتونستم پیدا کنم که بدونم وظیفه این آی سی چیه فکر کنم همون خط اول شماره این ای سی هست چون تماسی که با اقای زارع داشتم شماره سطر اول را به ایشون گفتم گفتند موجود هست و پر مصرفه در ظمن در کاتد دیود smd که تعویض کردم حدودا 2.5 ولت ولتاژ هست ولتاژ کاتد این دیود از کدوم آی سی تامین میشه و کار این آی سی که شماره اش را در بالا نوشتم چیه
خلاصه در مورد این Ecu راهنماییم کنید که بتونم اینو تعمیر کنم 5 یا 6 بار از این ecu تعمیر کردم که فقط همون دیود smd را که اتصال کوتاه بوده تعویض کردم و عیب رفع میشده ولی تو این ecu ظاهرا قضیه فرق می کنه از همکاران و اساتید در خواست راهنمایی دارم
با تشکر از شما

Image(065).jpg

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,076
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
از اینکه بی نهایت راهنماییم کردید کمال تشکر را دارم
غافل از یک جواب
اگر تعمیرات ecu انحصاری است و نمی خواهید کسی را راهنمایی کنید پس چرا یک بخش مجزا برای این کار ایجاد کرده اید لطفا در این مورد جواب دهید

aliabas

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-18
362
1,991
با سلام از نقشه زیر برای راهنمایی استفاده کنید
به علت شارژ زیاد دیود برق ورودی ایسی رگلاتور ایسی استپر و در اخر ممکن است ایسی میکرو ایراد پیدا کند

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

oinar

کاربر vip
کاربر
2010-08-06
27
58
با سلام دوست عزیز متاسفانه این ایسی یو در برار شارژ زیاد دینام خیلی حساسه و اکثرا آیسی میکرو اون میسوزه اما شما چند نکته رو در نظر داشته باشین:
تا زمانی که اتصالی کامل رو از روی برد ازبین نبردین از نصب ایسی رگولاتور جدید (آیسی ناک) در نقشه خودداری نمایید چون به محض جایگذاری دوباره میسوزه. پین اوت این آیسی به صورت پایه های 1و18و19و36 بدنه - پایه های 6و7و10و23و24و28و29 خروجی های 5ولت پایه 20 برق 12 ولت ورودی - پایه 22 برق 12 ولت که به مثبت خازن کنار میکرو وصل میشه و ...
اگه کمک دیگه ای هم خواستین در خدمتم

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,326
ايران
از اینکه بی نهایت راهنماییم کردید کمال تشکر را دارم
غافل از یک جواب
اگر تعمیرات ecu انحصاری است و نمی خواهید کسی را راهنمایی کنید پس چرا یک بخش مجزا برای این کار ایجاد کرده اید لطفا در این مورد جواب دهید

دوست عزيز در مطالبي كه در سايت قرار ميدهيد جانب احترام را رعايت نماييد دليل بر اين نيست كه به محض قرار دادن مطلب در سايت به جواب برسيد بايد صبر داشته باشيد و اگر ميخواهي در مورد تعمير ecu تجربه كسب كنيد بايد منتظر جواب باشيد
اما جواب شما اگر قطعاتي كه اتصال كوتاه بوده را از مدار خارج كرده ايد و اتصال كوتاه برطرف شده 80 درصد ميكرو شما سالم است و قطعات را تعويض نماييد اگر اتصال كوتاه برطرف شد و مقرار حدود 0.12 امپر با تغذيه جريان كشي داشت بايد چراغ چك روشن شود در مواقعي مشكلات ديگري هم باعث روشن نشدن چراغ چك ميشود اما اگر تغذيه ميكرو كامل باشد بايد با جيتگ كه به ميكرو وصل ميشويد بايد شناساي و ريد و رايت صورت گيرد
موفق باشيد

بالا