آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ hp 4540s بعد از بایوس کردن و چشمک زدن آن

V_Notebook09

کاربر
2014-03-09
171
229
34
ایران-مازندران
سوالامو دسته بندی می کنم.
۱- ایا باتری بایوس لپ تاپ با PC فرقی می کنه ؟
۲- چرا باتری بیرون مدار ولتاژ ۳.۲ ولت رو نشون می ده ولی توی مدار ۲.۷ ولت رو نشون می ده و سیستم هم انگار باتری رو تشخیص نمی ده و با متصل شدن شارژر لپ تاپ اتوماتیک روشن می شه؟
۳- اصلا امکان داره به خاطر اتصال بد بدنه باتری با سر سوکت سیم رابط ولتاژ رو کم نشون بده یا اصلاْ طبیعیه؟
۴- باتری بایوس اصلی سیستم رو چون ولتاژ ۲.۷ رو نشان می داد دارم عوضش می کنم آیا تشخیصم درست بوده یا اصلاْ طبیعیه این ولتاژ؟
۵- آیا اصلاْ ربطی داره اتوماتیک روشن شدن لپ تاپ با موضوع نبودن باتری بایوس؟

سلام
با در اوردن باتری بکاپ و یا تعویض اون ،بعد از اینک شارژر متصل میکنید اکثر سیستم ها اتوماتیک سوییچ میشه،
که پس از ذخیر تنظیمات بایوس دیگه این مشکل بوجود نمیاد.
پیروز باشید

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
خوب سوال من اینه که چرا پس باتری جدبد رو می زنم بازم سیستم اتوماتیک روشن می شه مشکل از چیه ؟
از باتریه ؟(پس چرا ولتاژ داره توی مدار)
یا اتصال سوکت با باتری مشکل داره ؟(پس چرا ولتاژ داره آیا ولتاژ ۲.۷ تی که داره درسته ؟)

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
خوب سوال من اینه که چرا پس باتری جدبد رو می زنم بازم سیستم اتوماتیک روشن می شه مشکل از چیه ؟
از باتریه ؟(پس چرا ولتاژ داره توی مدار)
یا اتصال سوکت با باتری مشکل داره ؟(پس چرا ولتاژ داره آیا ولتاژ ۲.۷ تی که داره درسته ؟)

[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]با سلام.
دوست عزیز، شما هر باری که باطری بک آپ رو تعویض میکنین یا از سیستم خارج میکنید باید وارد تنظیمات بایوس بشین و تاریخ و ساعت رو به میلادی به روز کنید و بعد تنظیمات رو ذخیره کنید و خارج بشین.
این کارو انجام بدین و ببینید باز هم مشکل پا بر جاست یا رفع شده.
منتظر اعلام نتیجه هستم.
[/hide]

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
با سلام .
دیشب اومدم روی برد کار کنم دیدم وقتی شارژر رو وصل می کنم سیستم دوباره روشن نمی شه و داعماً فن Cpu برای یک لحظه می چرخه بعد وایمیسه دوباره می چرخه بعد وایمیسه و هی این عمل تکرار می شه رم و جابجا کردم بازم فایده ای نداشت باتری بایوس رو عوض کردم بازم فایده ای نداشت در حین همین تست ها بودم که دیدم چراغ جک شارژر شروع کرده به چشمک زدن که هر کاری کردم درست نشد ولی چند باری که سوکت برق روی مادریرد رو از اون جدا کردم و دوباره وصل کردم دیدم دوباره فن روشن و خاموش می شه که شارژر رو دوباره قطع و وصل می کردم باز دوباره چراغ جک شروع به چشمک زدن می کرد که دیگه حوصلم سر رفت گذاشتمش کنار دیشب .
اساتید محترم خودم دیگه چه کار کنم به نظر شما؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آیا فلت مربوط به کلید پاور رو به درستی جا زده اید ؟کج جا رفتن این فلت هم می تونه باعث خودبخود روشن شدن سیستم بشه .سوئیچ پاور رو هم تست کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید .از اطراف I/O ولتاژگیری کرده و پایه ها رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .اگه مشکل پابرجا بود I/O رو تعویض کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

saeidgbg

کاربر
2014-02-21
111
66
گرگان
من وقتی باطری لپ تاپ و وصل می کنم هم چراغ شارژر چشمک می زنه .
می تونین بیشتر توضیح بدین در مورد ولتاژ گیری اطراف I/O که به چه شکل باید این کار رو انجام بدم؟
قیمت بایوس و I/O چنده؟
کم کم دارم به این نتیجه می رسم که ببرم پیشه یه همکاره با تجربه تا برام حلش کنه؟

بالا