آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعویض cpu و خمیر cpu

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام
یه سیستم قدیمی دارم که سی پی یوش اینتل سلرون و 2.4 هستش مادر بوردم هم MSI که مدلش اون چیزی که روش نوشته N1996 هست دو سوال دارم:
1 - اگر بخوام cpu رو عوض کنم آیا ارزش داره یا مثلا core 2 duo رو ساپرت میکنه ؟
2 - برای این که بخام بهش خمیر cpu بزنم وقتی فن رو برداشتم خمیر خشک شده از قبل روشه چه جوری اونها رو بردارم که به cpu آسیب نرسه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با برنامه cpu-z قسمت mainboard مدل دقیق مادربرد رو یاداشت کن . تو سایت msi بررسی کن که پردازنده جدیدتر رو ساپورت میکنه یا نه
خمیر قبلی رو با پنبه تمیز کن . خمیر جدید بزن و فن رو ببند

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با برنامه cpu-z قسمت mainboard مدل دقیق مادربرد رو یاداشت کن . تو سایت msi بررسی کن که پردازنده جدیدتر رو ساپورت میکنه یا نه
خمیر قبلی رو با پنبه تمیز کن . خمیر جدید بزن و فن رو ببند
برنامه cpu-z رو ندارم لینکی برا دانلودش دارید؟
خمیر های قبلی خشک شدن با پنبه پاک نمیشن ، راه دیگه ای داره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
CPU-Z CPUID - System & hardware benchmark, monitoring, reportingبا کمی الکل سفید تمیز کنید . خشک شد پردازنده رو متصل و دوباره خمیر بزنید
اول واقعا از شما ممنون که سریع جواب میدید و عرض شرمندگی که من Dial Up دارم و جوابام طول میکشه
دوم این که الکل آسیبی به سی پی یو نمیزنه؟
سوم دست بخوره به اون قسمت مربع وسط که خمیر خورده ایرادی به سی پی یو نمیرسه؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اول واقعا از شما ممنون که سریع جواب میدید و عرض شرمندگی که من Dial Up دارم و جوابام طول میکشه
دوم این که الکل آسیبی به سی پی یو نمیزنه؟
سوم دست بخوره به اون قسمت مربع وسط که خمیر خورده ایرادی به سی پی یو نمیرسه؟

نه عزیز .صدمه نمیزنه . فقط باید خوب خشک بشه بعد بگذارید روی سوکت دوباره . پنبه الکلی بشه کافیه .دست نخوره بهتره

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
ممنون از راهنمایی هاتون برای مدل مادر برد هم اون لینکی که گذاشتید در اولین فرصت دانلود میکنم و اعلام میکنم که از تجربه ی شما بزرگوار استفاده کنم اگه ایرادی نداره با تشکر مجدد

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی دوستمون عمل کرده و از تینر فوری هم می توانید استفاده کنید .حین تمیز کردن خمیر قبلی چون تقریبا تماس خمیر با دست یا انگشت اجتناب ناپذیر هست ،بهتره از دستکش استفاده کنید یا دستتون رو بعد از تعویض خمیر کاملا تمیز کنید .در مورد تعویض CPU هم می تونید با استفاده از مدل کامل مادربرد که روی برچسب یا روی خود برد نوشته می شه ،از طریق سایت سازنده ،لیست CPU هایی که ساپورت می کنه رو مشاهده کنید .
موفق باشید .

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
مادر بورد MSI مدل 651M-V هستش که طبق اون چیزی که من دیدم فقط سلرون اینتل رو ساپرت میکنه حتی پنتیوم 4 رو هم همه مدل ها رو ساپورت نمیکنه ، درست میگم؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
مادر بورد MSI مدل 651M-V هستش که طبق اون چیزی که من دیدم فقط سلرون اینتل رو ساپرت میکنه حتی پنتیوم 4 رو هم همه مدل ها رو ساپورت نمیکنه ، درست میگم؟

مادربردتون خیلی قدیمی هست . سوکت 478 . باید به فکر ارتقا باشید .

بالا