آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربورد فاکسکان مدل A74LM-X تمام ولتاژها رو دارم ولی تصویر ندارم و روی دیباگر کد نمیدهد

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام خدمت دوستان عزیز
مادربورد فاکسکان مدل A74LM-X تمامی ولتاژها رو دارم منظورم ولتاژهای VCORE ,ولتاژهای خازن های SMD اطراف پل های جنوبی و شمالی.ولتاژ VRAM هم دارم.
IO سالم هست.چیپ ها سالم هستند.
مین شستشو داده شده و تمیز کردم.کلیر سیموس انجام شد.بایوس از انواع نسخه ها زده شده.
دوستان ضمنا روی دیباگر هیچ کدی نشون نمیده و فقط به صورت -- -- می باشد.چراغ CLKروشن و چراغهای IRDY,FRAME,RESETخاموش می باشند.
دوستان لطفا همراهی بفرمایید.
با تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajan

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوست عزیز دمای قطعات را چک کنید
i/o را هم نیز شارز لحیم نمایید
نتیجه را اعلام نمایید
موفق باشید
با تشکر از شما دوست عزیز
هیچ قطعه ای داغ نمیکنه.و IO هم درست کار میکنه.
اسلات رم و گرافیک رو شستشو دادم.مشکلی ندارم.منتها اصلا دیباگر هیچ کدی نشون نمیده.

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ببخشید دوست گرامی
ایا در حالت استندبای که پاور رو روشن کردیم پایه های اطراف IOباید ولتاژی داشته باشند؟(چون من ولتاژی در اطراف پایه های IO ندارم)یا همون داشتن 5 و 3.3 ولت در FPANEL دلیل بر صحت کارکرد IOمیتونه باشه؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست و همکار خوبم
بین سوکت 24 پین پاور و پل جنوبی ،قطعه ای 4طرفه هست که روش نوشته TIGER ONE که یکی از این شماره ها باید باشه G952HAB یا G934HAB یا G816HAB .اگه حین روشن بودن سیستم انگشتتون رو بذارید روش ، بشدت داغ می کنه .از طرفی اگه از اطراف I/O ولتاژگیری بفرمائید ،می بینید که هیچ ولتاژی غیر از 5 ولت روی I/O ندارید .متاسفانه چند جا هم درخواست دادم ولی کسی این قطعه رو نداره .بنده هم همین مدل رو دارم.I/O رو هم عوض کردم ولی کارساز نبود .بازم اگه قطعه رو پیدا کردم اطلاع می دم .اگه شما هم به نتیجه ای رسیدید اعلام کنید .
موفق باشید .

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام
ای سی ذکر شده یعنی
TIGER ONE داغ نمیکنه.یه سوال الان من ولتاژهای vcore رو دارم یعنی ای سی pwm و خازن های اطراف و فت های مربوط به ان سالم می باشند و نیازی به تعویض ندارند؟
دلیل کد ندادن دیباگر مشخص نیست چیه؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام خدمت دوستان عزیز
مادربورد فاکسکان مدل A74LM-X تمامی ولتاژها رو دارم منظورم ولتاژهای VCORE ,ولتاژهای خازن های SMD اطراف پل های جنوبی و شمالی.ولتاژ VRAM هم دارم.
IO سالم هست.چیپ ها سالم هستند.
مین شستشو داده شده و تمیز کردم.کلیر سیموس انجام شد.بایوس از انواع نسخه ها زده شده.
دوستان ضمنا روی دیباگر هیچ کدی نشون نمیده و فقط به صورت -- -- می باشد.چراغ CLKروشن و چراغهای IRDY,FRAME,RESETخاموش می باشند.
دوستان لطفا همراهی بفرمایید.
با تشکر

[hide] [/hide][hide]دوست عزیز شما ابتدا رم ها رو تعویض کنید و سپس ایسی pwm و فتها و خازنهای اطراف سی پی یو نیز تست شوند درضمن فت کنار چیپ شمالی را نیز تست کنید و اگر مشکل حل نشد روی چیپ شمالی فشار دهید و اگر تصویر امد چیپ را ریسولد کنید ونتیجه را اعلام کنید[/hide]

با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
سلام دوست عزیز
من تمامی ولتاژهای pwm رو دارم همه ی قطعات سالم هستند و حتی فت های اطراف پل ها هم ولتاژ مورد نظر رو دارم.هیچ قطعه ای داغ هم نمیکنه.
دوستان ایا ای سی بایوس خراب بشه بازم با پروگرامر برنامه رو میشه روش رایت کرد؟
با تشکز

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست و همکار خوبم
احتمالش هست که بشه آی سی معیوب رو پروگرام کرد ولی روی برد جواب نده و READ نشه .اگه فکر می کنید آی سی بایوس معیوب هست ،حتما آی سی رو تعویض کنید .
موفق باشید .

• Like
بالا