آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خودرو روا سال مدل 89 تک گانه(مشکل دور موتور)

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام:خودرو روا سال مدل89 دارم مشکلی که دارم اینه که وقتی به پدال گاز به صورت لحظه ای فشار میدم تا دور موتور به 2000یا3000 میرسه در برگشت دور موتور به کندی انجام میگیره تا به800دور در دقیقه برسه این مشکل یک سالیه که دارم.کارای که انجام دادم تعویض استپر موتور به مارک ایران کاربرات/تست فیش استپر موتور/تمیز کردن سنسور دور موتور/ریست کردنecuبا برداشتن کابل مثب باطری.خیلی ممنون میشم راهنمای کنید تا مشکلم حل بشه

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سپاس از پاسخ شما/دریچه گاز و واشرهارو برسی میکنم و نتیجه اعلام میشه/متشکرم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام وقت بخیر
دیشب جاهایی که احتمال میدادم ازش هوایه اضافه میکیشه برسی شد اما همه چیز به نظرم درست بود اما مشکل اینجاست که تو هر شبانه روز اگه 3بار به خودرو استارت بزنم وتو هر بار یک ساعت رانندگی کنم تو دو استارتش این بلا سرم میاد اما اون یک بار درست کار میکنه اما دیشب وقتی استارت زدم بعد از گرم شدن کافی خودرو دور موتور رویه 800 بود که سوکت استپر موتورو در اوردم انگار اینکه فرجی شده عالی کار میکرد چند باری گاز دادم دور موتور از2500سریع پایین می کشید به نظر شما بازم ایراد میتونه از استپر موتور باشه یا از دستگاه ecu ؟راستی مارک continental crouse --esu . استادان گرامی راهنمایی کنید.متشکوم

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود
دوست عزیز اگر با کشیدن سوکت استپر مشکل مرتفع میشود مشکل از برنامهecu میباشد که معمولا با فلش کردن توسط دستگاه دیاگ ایراد رفع میگردد. مواردی دیده شده که حتی با فلش هم درست نشده که باید برنامهecuدانلود شود.البته حتما از نشت نکردن هوای اضافی به داخل موتور باید مطمعن باشید.جهت تست هوا خرطومی دریچه گاز را باز نموده موتور در حالت درجا روشن با کف دست جلوی ورود هوا به داخل دریچه را بگیریدباید بلافاصله موتور خاموش بشود.چنانچه خاموش نشد یعنی اینکه از جایی هوا می کشد.موفق باشید

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام استاد
در مورد نشت هوا خرطومی را باز کردم با گرفتن کفه دستم جلویه ورودیه هوا موتور بلافاصله خاموش شدودر مورد برنامهecu نتیجه اعلام میشه

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
819
5,325
ايران
درود
دوست عزیز اگر با کشیدن سوکت استپر مشکل مرتفع میشود مشکل از برنامهecu میباشد که معمولا با فلش کردن توسط دستگاه دیاگ ایراد رفع میگردد. مواردی دیده شده که حتی با فلش هم درست نشده که باید برنامهecuدانلود شود.البته حتما از نشت نکردن هوای اضافی به داخل موتور باید مطمعن باشید.جهت تست هوا خرطومی دریچه گاز را باز نموده موتور در حالت درجا روشن با کف دست جلوی ورود هوا به داخل دریچه را بگیریدباید بلافاصله موتور خاموش بشود.چنانچه خاموش نشد یعنی اینکه از جایی هوا می کشد.موفق باشید

سلام دوست عزيز من هم با نظر اين دوست موافق هستم نتيجه را اعلام نماييد

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
سلام دوستان
بعد از برسی کردن نشتی هوا با روش کفته شده و اتصال ecuبه دستگاه دیاگ 2خطا نشان داد که یکی خطایه استپر موتور بود و دیگری خطایه ولتاژ که از دیاگ زن پرسیدم منظور از خطایه ولتاژ چیه گفت وقتی کابل باطری برداشته میشه این خطا رو میده هر 2رو پاک کرد و فلش هم کرداما باز هم هرازگاهی دور موتور به کندی پایین میاد . لطفا اگر نظری دارید بیان کنید.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
با سلام
امروز استپر موتورو با یک استپر موتور نو عوض کردم اتفاقی که افتاد این بود که دور موتور از3000تا 1500 به خوبی پایین امد ولی 2ثانیه رویه 1500 ماند بعد ارام ارام به صورت پله ای تا 800 امد.لطفا راهنمایی بفرمایید

بالا