آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مشکل اتوماتیک روشن شدن aspir 5738z و کار نکردن کلید پاور

mashti25

کاربر
2012-01-03
26
70
با سلام خدمت همه دوستان واساتید
بنده یه لپ تاپ acer aspire 5738z دارم که آب خورده و بعد از شستشوی کامل با تینر بر طرف کردن سولفاته و قلع مردگی مادربرد به محز وصل کردن ولتاژ اتوماتیک روشن میشه و بالا میاد و مشکلی نداره فقط نور بک لایتش یه مقدار کمه ولی مشکل اصلی اینه که به هیچ عنوان کلید پاور عمل نمیکه, من میکروسوئیچه پاورو چک کردم مشکلی نداشت و بایوسم زدم فرقی نکرد شارژر و I\O رو هم هیت نرم گرفتم ولی مشکل بر طرف نشد
اگه دوستان راهنمایی کنن چکار باید بکنم ممنون میشم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مجددا پایه ها و قطعاتی که در معرض آب دیدگی بوده رو چک کرده و پس از رفع عیب با تینر شسته و کاملا خشک کنید .منظورم از خشک کردن کامل ،حداقل دو الی 3 ساعت هست .اگه مشکل پابرجا بود ،ولتاژهای I/O رو با توجه به دیتاشیت و شماتیک برد چک کنید .نهایتا اینکه I/O رو تعویض کنید .
موفق باشید .

mashti25

کاربر
2012-01-03
26
70
عزیز خیلی ممنون لطف کردید که راهنمایی کردید فقط من دیتاشیت این مدلو نتونستم پیدا کنم که دقیق چک کنم اگه دیتاشیت این مدلو اگه شما یا دوستان دارن برام بزارن خیلی ممنون میشم.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
با سلام خدمت همه دوستان واساتید
بنده یه لپ تاپ acer aspire 5738z دارم که آب خورده و بعد از شستشوی کامل با تینر بر طرف کردن سولفاته و قلع مردگی مادربرد به محز وصل کردن ولتاژ اتوماتیک روشن میشه و بالا میاد و مشکلی نداره فقط نور بک لایتش یه مقدار کمه ولی مشکل اصلی اینه که به هیچ عنوان کلید پاور عمل نمیکه, من میکروسوئیچه پاورو چک کردم مشکلی نداشت و بایوسم زدم فرقی نکرد شارژر و I\O رو هم هیت نرم گرفتم ولی مشکل بر طرف نشد
اگه دوستان راهنمایی کنن چکار باید بکنم ممنون میشم

درود.
با کسب اجازه از برادر بزرگوار cybernova

دیتاشیت لپ تاپ

Acer Aspire 5738

[hide]

مشاهده فایل‌پیوست Acer_Aspire_5738.zip

تقدیم شما.

[/hide]

[hide]دوست عزیز، بعد از انجام فرمایشات دوست و استاد عزیزمون cybernova شما چک کنید اون قسمتی که آب خورده بوده سولفات شده نباشه، همچنین پایه های ای سی های اون قسمت رو خمیر فلکس بریزید و با هیتر یه حرارت بدین که شارژر لحیم شن، یه باز این مشکل رو با یه لپ تاپ Acer داشتم و با روشی که ذکر کردم تونستم حل کنم.
تست بفرمایید و نتیجه رو اعلام کنید.

[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا