آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تعمیر بوت ویندوز 7

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام دوستان یه لپ تاپ با ویندوز 7 واسم آوردن ویندوز بالا نمیاد و موقعی که روشن میکنم مستقیم میره صفحه تsystem recovery ophtiones و بنده اقدم به تعمیر هم میکنم ولی باز هم درست نمیشه.مشتری نمیخواد ویندوز از نو نصب کنه و میخواد این ویندوز تعمیرش بشه به کمک شما دوستان نیاز دارم که ویندوز رو تعمیر کنم.
درضمن موقعی میخواد وارد صفحه system recovery بشه این ارور میده کهعکسش ضمیمه کردم
0t617q00fxv0b1d1jcco.jpg

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
به چند علت ممکنه این اتفاق بیفته؛
حالا شما باید از ساده به آسون چند کار رو انجام بدین، یکی از راه ها :شما نیازی به کار خاصی ندارین(اگر مشکل به خاطر بوت سکتور باشه که یکی از احتمالات قوی است) از طریق همون ریکاوری کنسول که گفتین دستور فیکس بوت رو اجرا کنین و اگر مشکل به خاطر خرابی بوت سکتور باشه خیلی راحت مشکلتون حل میشه یعنی:
1- سی دی ویندوز رو داخل درایور بزارین
2- بعد از اجرا گزینه R رو بزنین برای تعمیر تا وارد Recovery Console بشین
3- در محیطی ریکاوری کنسول که براتون ظاهر شده دستور

Fixboot C: ro type va enter ro bezanin

(با فرض اینکه ویندوز در درایور C هست)
به همین سادگی!
بعد دوباره کامچیوتر رو ریست کنین و ویندوزتون بالا میاد
یابا ویندوز لایو بالا و بانرم افزارهای تعمیر بوت ویندوز در هایرن بوت اقدام کن ولی ابتدا:
با f8بیا بالا و Last Known good Configuratانتخاب کن نشد بالایی را امتحان کن
آموزش سریع کامپیوتر - ترفند ویندوز XP / تعمیر و رفع خطاهای بالا آمدن

آخرین ویرایش:

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام اگر اصلا بوت نمی شه. سه تا فایل برای بوت شدند درایو ویندوز هست boot.ini ntdlr .com
این فایل ها سکتور بوت سیستم عامل را مشخص می کند.
مثلا اگر یک ویندوز داره آن هم در درایو c شما از یک کامپیوتر دیگر که همان فایل ها را داره کپی کنید داخل درایو c آن می توانید از طریق داس کپی کنید و یا هارد را وصل کنید به سیستم خودتان راحت تر کپی کنید.
اما قبلش حتما از این سه تا فایل خودش بک آپ بگیرید.
اما اگربوت می شه ولی ویندوز بالا نمی یاد باید بری سراغ فایل های پوشه این مسیر windos/system32
که باز هم باید هارد را به سیستم خودت نصب کنی و فایل های سیستمی یک سیستم عامل سالم را کپی کنی به جای آن ها.
نمی دونم توضیحاتم برای شما مفهوم داشت یا نه؟
ولی خود من با این کار ویندوز که هیچ نرم افزار صنعتی که قفل هم داشت را هم برگردوندم البته یک سری فایل دیگر هم در جاهای دیگر هست که باید کپی می کردم. ولی این مسیر که به شما گفتم برای برگردادندن ویندوز کفایت می کنه.
اما همیشه بک آپ بگیر بعد این کار ها را بکن.

آخرین ویرایش:

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
مشکل حل نشد.وقتی وارد Recovery Console میشم با اون اروری که عکسش ضمیمه کردم برخورد میکنم.دوستان و همکاران راه حل دیگه ای نیست؟نمیخواد ویندوز عوض کنم به گفته مشتری
درضمن کلید f8 میزنم کار نمیکنه یعنی چیزی نمیاد
حتی اون پوشه system32 از سیستم سالم میخواستم کپی کنم باز هم سیستم بعضی از فایل ها اجازه کپی نمیده و اون چند تا فایل که گفتین هم انتقال دادم باز هم تاثیری نداشت

آخرین ویرایش:

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
همکاران عزیز کسی نیست راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
تا جائیکه من تجربه کرده ام اکثریت برنامه ها (اگر لازم باشد که قبل از نصب بجائی Extract شوند )، معمولا" در پوشه %TEMP%
( مخصوص کاربر استفاده کننده ) Extract میشوند.
پوشه %TEMP% در ویندوز XP عبارت از پوشه C:\Documents and Settings\{username}\Local Settings\Temp بوده
و در ویندوز 7 عبارت از پوشه C:\Users\{username}\AppData\Local\Temp است.

ولی گاها" دیده ام که بعضی برنامه ها در پوشه C:\Temp ریخته و بعضی دیگر داخل پوشه کاربر می ریزند و بندرت جا های دیگر هم
استفاده میشود.
البته تعیین محل قرار گرفتن فایل ها در اختیار سازنده برنامه بوده و میتواند هر جائی را انتخاب نماید ولی بهر حال محل استاندارد همان پوشه %TEMP% هست که عرض کردم.

اما در مورد فایل هائیکه باید رجستر شوند معمولا" اینگونه فایل ها داخل پوشه Windows\system32 قرار می گیرند.

این جواب سوال شما نیست ولی جهت اطلاعات عمومی خیلی مفیده صبر کنید به زودی جواب خوبی برای شما پیدا خواهم کرد.

آخرین ویرایش:

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
به احتمال 90 در صد هارد این لپ تاپ Bad sector پیدا کرده است و احتمالا" نشود ویندوز قبلی را نگه داشت ولی
بهر حال میتوانید دستور Chkdsk را تست فرمائید.
یکبار دستور را بصورت زیر تست کنید:

کد:

chkdsk /f C:
و یک بار هم بصورت زیر:

کد:

chkdsk C: /f /r /x
در رابطه با چگونگی استفاده از دستور Chkdsk میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمائید:
chkdsk Check Disk | Windows CMD | SS64.com

در رابطه با اینکه چگونه فایل های سیستمی را در داخل خود ویندوز تغییر داده و یا عوض کنیم سعی میکنم در
یکی دو روز آینده توضیح دهم.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
سی دی ویندوز را بذار داخل بعد اقدام به ریکاوری منسول کن در ضمن
اگه با کلید اف8 جواب نگرفتین ه احتمال زیاد یکی از کلید f10-f11-f12رو بزن

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
[FONT=&quot]تمام کارها رو انجام دادم ولی متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم بدسکتورگیری هم کردم هیچ بدسکتوری نداره.دو سوال دارم:[/FONT]
[FONT=&quot]1-میخوام چک کنم اون قسمتی که توی عکس مشخص کردم آیا این سیستم داره یا پاک شده؟شاید این قسمت حذف شده باشه[/FONT]
[FONT=&quot]2-ویندوز 7 مثل ویندوز [/FONT]xp [FONT=&quot] نمیشه دستور [/FONT]sfc /scannow [FONT=&quot] رو اجرا کرد؟ (این دستور روی ویندوز7 اجرا نمیشه؟)
2z2jr1lgm0ffgsxxh77w.jpg

[/FONT]

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
برای شروع ابتدا DVD یا CDویندوز را در داریور سیستم خود قرار دهید و بعد در
(cmd) Command prompt عبارت SFC /SCANNOWرا تایپ کنید و بعدEnterکنید.
یا در ویندوز ۷پس رفتن به Start MenuعبارتSFC /SCANNOW را تایپ کنید و بعد Enterکنید.
نکته: در ویندوز۷ شما باید Command promptرا بعنوان administratorاجرا کنید ،برای اینکار روی Command promptکلیک راست کنید و Run as administratorرا انتخاب کنید.
سپس پنچره زیر نمایش داده خواهد شد که بیانگر این است که سیستم در حال بررسی فایل هاست.

بعد از اتمام، برنامه اگر فایلی خرابی در سیستم شما وجود داشت فایل سالم را جایگزین میکند .
باید توجه داشته باشید که ممکن است فقط با یکبار Scanفایل های خراب سیستم شما پیدا نشوند پس در صورتی که باز هم مشکلی وجود داشت چند بار دیگر سیستم خود را Scanکنید.

همچنین اگر باز هم نتوانستید فایل سیستمی خود را Repair کنید ،میتوانید بصورت دستی فایل ها خود جایگزین کنید برای اینکار ابتدا در Cmdعبارت زیر را تایپ کنیدوسپس Enterکنید
findstr /c:

بالا