آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن چند دکمه کیبرد لپ تاپ

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
سلام بر تعمیرکاران و مهندسین گرامی .

یکی از دوستان یک لپتاپ سونی داره که کلید های جهت و ((- = چ گ / )) کار نمیکنن کیبرد هم تعویض کرده ولی بازم درست نشده جای فلت هم سالمه کسی از بزرگواران همچین مشکلی رو تجربه کردن ؟ چطوری باید درستش کرد؟ چه قطعه هست که میتونه از خرابی اون باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

V_Notebook09

کاربر
2014-03-09
171
229
34
ایران-مازندران
پاسخ : کار نکردم چند دکمه کیبرد لپ تاپ

سلام بر تعمیرکاران و مهندسین گرامی .

یکی از دوستان یک لپتاپ سونی داره که کلید های جهت و ((- = چ گ / )) کار نمیکنن کیبرد هم تعویض کرده ولی بازم درست نشده جای فلت هم سالمه کسی از بزرگواران همچین مشکلی رو تجربه کردن ؟ چطوری باید درستش کرد؟ چه قطعه هست که میتونه از خرابی اون باشه؟
سلام
تو قسمت device manager ببین درایور کیبورد مشکل نداشته باشه(از تو سایت سازنده دستگاه درایور مربوطه نصب کن)...

تو قسمت بوت سیستم ،تنظیمات بایوس یا تو safe mode ببین اونجا هم کار نمیکنه..
بایوس هم اپدیت کن
گزارش بده.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
طبق راهنمائی های دوستان ابتدا با کیبورد دیگه ای تست کرده و در صورت باقی بودن مشکل ابتدا کلیر سیموس و سپس بایوس رو آپدیت کرده و تست کنید .اگه مشکل حل نشد پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .فلت های ارتباطی کیبورد رو هم بررسی کنید .در ضمن مدل کامل رو هم اعلام کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
ممنون از راهنمایی دوستان .

با 2 عدد کیبرد دیگه تست کردم بازم همین دکمه ها کار نکردن زبان کیبرد هم فرقی نمی کنه چی باشه وا ویندوز لایو و مینی ویندوز هم امتحان کردم بازم همون مشکل رو داشت . جای فلت هم سالمه دیگه ولی بایوس رو امتحان نکردم هنوز . با کیبرد usb امتحان کردم کار کرد . تو هیچ بخشی هم این دکمه ها کار نمیکنن چون کلید های جهت ما هستن حتی تو ست آپ هم کار نکردن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
چون با کیبرد usb کار کرده مشکل نرم افزاری نیست.پایه های محل اتصال فلت کیبرد روی برد لپ تاپ رو دقیق چک کنید و مطمن شوید که اتصال به درستی برقرار می شود .زمانی که دستگاه روشن است روی همان محل اتصال را کمی با انگشت بفشارید و ببینید که آیا تغییری حاصل می شود یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farsarr
بالا