آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

میشه تریاک btb16 به جای تریاک bta16 برای جاروبرقی zarotti استفاده کنم؟

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
سلام ب تمام اساتید محترم
جاروبرقی zarotti دارم وقتی وولومش میارم پایین آمپر زیاد میکشه،بطوریکه لامپهای مغازه چشمک زن میشن ولی با وولوم ماکسیموم خوب کار میکنه،ممکنه عیب از تریاکش باشه و آیا به جای btb16 میتونم bta16 بذارم؟

Padashi

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام ب تمام اساتید محترم
جاروبرقی zarotti دارم وقتی وولومش میارم پایین آمپر زیاد میکشه،بطوریکه لامپهای مغازه چشمک زن میشن ولی با وولوم ماکسیموم خوب کار میکنه،ممکنه عیب از تریاکش باشه و آیا به جای btb16 میتونم bta16 بذارم؟
با سلام
بلی می توانید استفاده کنید دیتا شیث هردوتا را هم در پست قرار دادم می توانید مقایسه کنید

پیوست‌ها

soltan54

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-08-02
826
6,244
شمال ایران
استفاده بفرمایید ولی اگر عیب همچنان باقیست موتور با ولت پایین جریان میکشد و راه اندازی نمیشود که میتواند خرابی بلبرینگها یا کثیفی کلکتور موتور یا خورده شدن ان باشدباید موتور باز شود شکافهای بین کلکتور را با تیغ یا سوزن تمیز و سمباده نرم بکشید زغالها و بلبرینگها را هم چک کنید

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
آقا من bta16 گذاشتم برد کلا ترکید!!مجبور شدم برد رو از مدار خارجش کنم و موتور مستقیم به برق وصل کنم،دیگه کم و زیاد کردنش تموم شد!!بلبرینگهاشو تازه عوض کردم،زغالها و کلکتورش هم تمیز کردم،موتور جرقه نمیزنه.خلاصه آی سی و تریاک و زنر و مقاومتش ترکید!

rezaakbary

کاربر
2014-11-24
43
69
استفاده بفرمایید ولی اگر عیب همچنان باقیست موتور با ولت پایین جریان میکشد و راه اندازی نمیشود که میتواند خرابی بلبرینگها یا کثیفی کلکتور موتور یا خورده شدن ان باشدباید موتور باز شود شکافهای بین کلکتور را با تیغ یا سوزن تمیز و سمباده نرم بکشید زغالها و بلبرینگها را هم چک کنید
سلام شما جوابی ندارین؟

moh_d60

کاربر vip
کاربر
2009-08-13
3
2
تفاوت btb با bta در اتصال پایه وسط با بدنه است که در مدل btb پایه وسط با هیت سینک به هم متصل است

Aradrad21

کاربر vip
کاربر
2022-12-10
1
1
تفاوت btb با bta در اتصال پایه وسط با بدنه است که در مدل btb پایه وسط با هیت سینک به هم متصل است

ناحیه کاری bta16 btb16 و یا t16 تقریبا یکی هست. موقع خرید باید اسم کامل قطعه رو مشاهده و مشابه آن را خریداری کنید چون در جریان راه‌اندازی گیت متفاوت هستند.
موجودیت بازار رو نمیدونم اما اینکه هیت‌سینک به a2 وصل هست یا نه باید توجه کنید که پک قطعه خریداری شده insulated هست یا خیر.

بالا