آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: Probook 450 G0بعد از ریست فکتوری از بایوس دچار مشکل شده

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
این لپتاپ دچار مشکل تاچ بود ..بعد از بررسی اولیه دیدم سخت افزار مشکلی به چشم نمیاد به بایوس شک کردم یه دور ریست کردن همانا و دادن صفحه ارور همانا
البته بعد از زدن اینتر و اف1 وارد ویندوز میشه ولی چیزی که واضحه اطلاعات ایدی و سخت افزای لپتاپ پاک شده
توی اینترنت زیاد سرچ کردم که با نرم افزار هایی میشه برش گردوند ولی واسه این مدل هر چی گشتم نبود...اینکه دست به دامن اساتید این جمع شدم تا یاری کنند لاقل لپتاپ به همون وضع سابق برگرده...
یه مساله دیگه که منو نگران کردن بعد از هر بار خاموش و روشن شدن یه شماره از 0 تا 10 شروع به کم شدن کرده
که الان به 6 رسیده
بعد از رسیدن به 10 چی میشه؟
ایا با بایوس زدن با پروگرامر مشکل حل میشه؟

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
عزیزان راهنمایی کنید.... چجوری حلش میشه کرد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز شما در بایوس گزینه تنظیمات هارد رو چک کنید و ببینید در مد AHCI قرار داشته باشد.در ضمن مشکل تاچ میتونه ناشی از نصب اشتباه درایور باشه و یا مشکل الکترونیکی .شما ابتدا از سایت سازنده درایور اصلی رو با توجه به نوعویندوز دانلود و نصب کنید.

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
اگه منظورتون بالا اومدن ویندوز توی مود ide یا ahci هست اون مشکلی نداره
ویندوز بالا میاد
منتها اول لوگو hp یه خطی اضافه شده که توی محتواش یه عددی تا 10 داره پر میشه که با هر بار خاموش روشن شدن این یه رقم اضافه میکنه
بعد اون صفحه یه صفحه سفید که میگه سریال نامبر مدل لپتاپ و غیره مشخص نیست که با زدن f1 اینم رد میکنه و ویندوز با سلامت بالاا میاد...
میخوام این صفحه بوجود اوموده رو بردارم.. توی اینترنت واسه انواع لپتاپ هست به غیر این مدل!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali_sha

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
ایراد از بایوسشه ریست بایوسه قبلا این مشکلو نداشت ..قبل ریست

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
دوست عزیز این مشکل مشترک بین لپ تاپ های اچ پی هست ظاهرا.سرچی که کردم شما نیاز به HP DMI editor tool دارید تا دوباره اطلاعات لازم در بایوس ثبت بشه.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01443496&cc=us&lc=en&dlc=en
البته فکر میکنم خود شما هم در فروم اچ پی این سوال رو مطرح کرده باشید.

آخرین ویرایش:

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
با تشکر از دوستان عزیز... در فروم شخصی به نام نوید مطرح کرده که مشابه به همین ایراد با منه... من همه این نرم افزارها رو تست کردم هیچکدوم مدل لپتاپ 450 رو شناسایی نمیکنه... من چیزی که به ذهنم رسیدم به صورت سخت افزاری بایوس بزنم از فایل مطمئن... منتها فایلشو ندارم
میخوام تست کنم و اگه جواب داد بنده خدا های دیگه درگیر نشن و بدونن از همون اول بایوس بزنن این همه الاف نشن مثله من... دوروزه کار مغازه خوابیده واسه همین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa
بالا