آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: گرم نشدن cpu ،نداشتن تصوير،روشن شدن خودکار MSI MS-ms7369 ver:1.1

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
با عرض سلام خدمت همکاران و دوستان گرامي

مادربورد MSI مدل MSI MS-ms7369 ver:1.1 که روي برد آن K9N Neo V3 هم درج شده است ، داراي مشکلات زير مي باشد:
1-به صورت خودکار روشن مي شود و فن مي چرخد.
2-تصوير ندارد
3-بوق بايوس ندارد
4-cpu سرد است و داغ نمي شود
5-وقتي ديباگر را وصل مي کنم انگار که ولتاژ در قسمتي بالا و پايين شود ،نور سون سگمنت ها کم و زیاد می شوند و روی آنها - (خط) نمایش داده می شوند و به جز +12 و 12- همه چراغها کم نور و پرنور می شوند.
به احتمال زیاد دلیل خرابی بوجود آمده این مادربورد از پاور آن است که ولتاژ استندبای آن کم بوده و مشکل داشته است و الان با پاور نو تست می کنم.

کل بورد را شستشو داده ام و فکر نکنم از لحاظ لحیم سردی مشکلی داشته باشه.در ضمن خازنهای مدار از نوع solid هستند و مشکل باد کردگی ندارند.

عکسهایی از برد را در زیر قرار داده ام.دوستان لطف کنند اگر راهنمایی می فرمایند و از من می خواهند تا ولتاژ گیری کنم (در مورد فت ها و یا سایر قطعات) آن را در شکل مشخص کنند تا بحث به نتیجه برسد و تایپیک در آینده به درد سایر همکاران دیگر بخورد.با تشکر
IMG_20141230_112737.jpg

IMG_20141230_113058.jpg

IMG_20141230_113047.jpg

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز من این مدل مادربرد چند سری تعمیر کردم مشکل یا سوکت سی پی یو بود یا دیسکانکتی چیپ بود
شما ابتدا باطری بکاپ را قرار دهید و هدسینک چیپ در بیارید و سی پی یو را فشار داده و استارت کنین ببیند کد تغییر میکنه یا نه؟همین عمل را بر روی چیپ هم انجام بدهید موفق باشین؟
اگه تغییری حاصل نشد با احتساب بایوس یا آی او ایراد ایراد دارد که ابتدا با تینر فوری بشویید وسپس با خمیر فلکسی مرغوب هیت بگیرید ،نتیجه رو اعلام کنید (موفق باشین)

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
دوست گرامی کارهایی را که گفتید را انجام دادم.با فشار روی چیپ متاسفانه تغییری ایجاد نشد و همان حالت قبل را داشتند.با شستشو و گرفتن هیتر هم تغییری نکرد متاسفانه.

فقط من نکاتی رو هم بگم.به نظر من ایراد مادربورد از ولتاژ ها و تغذیه آن است .در حال حاضر من ولتاژ اکثر فت های اطراف cpu را که میگیرم صفر هستند ولی روی پایه های I/O ولتاژ داریم.روی اکثر پایه ها هم که ولتاژ می گیرم ولتاژ ها ثابت نیستند و مرتبا کم و زیاد می شوند.

ولتاژ روی پایه های فن نیز روی 8 9 10 متغیر است.

روی دو تا از اسلات ها هم چراغ clk دیباگر خاموشه و فقط روی یکیشون چراغ به صورت چشمکزنه.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: o.darvish
بالا