آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نداشتن ولتاژ 3.3 ولت روی سیم نارنجی پاور

e-masood

کاربر
2013-04-14
4
2
سلام دوستان
یه مدته که پاورم روشن میشه ولی تصویر نمیده وقتی ولتاژها رو چک کردم دیدم روی سیم نارنجی که باید 3.3 ولت داشته باشم 0.4 ولت دارم.خازنها و بقیه اجزا هم از لحاظ ظاهری سالمند.
با یه پاور دیگه چک کردم سیستم بالا اومد و درست شد.
مدل پاورم الگانس p5 هست.
اگر کمک کنید ممنون میشم.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوستان
یه مدته که پاورم روشن میشه ولی تصویر نمیده وقتی ولتاژها رو چک کردم دیدم روی سیم نارنجی که باید 3.3 ولت داشته باشم 0.4 ولت دارم.خازنها و بقیه اجزا هم از لحاظ ظاهری سالمند.
با یه پاور دیگه چک کردم سیستم بالا اومد و درست شد.
مدل پاورم الگانس p5 هست.
اگر کمک کنید ممنون میشم.

سلام مسیر سیم 3.3 ولت رو از روی برد پاور دنبال کن ببین سر راه دیود یا فیوز یا مقاومت چیزی قطع نشده باشه تمام سیمهای نارنجی رو تست کردی یا فقط یکی رو تست کردی ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

برای راهنمایی بهتر عکسهای باکیفیت از زیر و روی برد مدارچاپی و برچسب مشخصات پاور قرار بده

e-masood

کاربر
2013-04-14
4
2
هیچ علامت ظاهری از خرابی وجود نداره و بقیه ولتاژ ها صحیح هستند البته به پشت برد مشکوکم ولی خب هر چی بتشه تا حالا کار میکرده الان عکسش رو میگذارم

e-masood

کاربر
2013-04-14
4
2
ممنون دوستان درست شد.
خازنی که روبروی سیم نارنجی بود رو برای تست بیرون آوردم دیدم سالمه وقتی سرجاش گذاشتم دیدم درست شد ظاهرا پایه هاش شل شده بود.
موفق باشید.

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
خوشحالم که مشکل شما برطرف شده... ولی من همونطور که در این پست گفتم برای چندین پاوری که دارم این مشکل حل نشد که نشد و برای من به صورت یک معما باقی ماند.
:blue::blue:

e-masood

کاربر
2013-04-14
4
2
ممنون از شما. ولی اگر برای چند پاور مشکل مشابه پیش اومده توی مادر بورد یا قطعات دیگه دنبال مشکل باشید احتمالا یکی از قطعات خرابه که میزنه پاور رو خراب میکنه.اولویت رو به بررسی مادر بورد و هارد بدید.

بالا