آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کد خطای C1 در مادربرد سرور اینتل

amin.fara

کاربر vip
کاربر
2013-09-01
32
102
با سلام خدمت دوستان گرامی

مادبرد اینتل برد کامل شستم وقتی استارت میزنم خطلای C1 میدهد این مادربد دادی رم های مخصوص ddr 2 هست که در شکل هم مشخص هست با رم های ddr 2 فرق دارند من چهار رم این مادربد تک تک تست کردم نکته مهم

ddr 2 پایه یک اسلت باید 1.8 ولت بدهد اما این ولتاز رو ندارم فت رم تعویض شد با یه مادبرد ddr 2 دیگر فت اونو قرار دادم اما باز جواب نداد

سوال من ایا پایه ولتاژ دهی رم در این مادربد ممکنه فرق کنه
چگونه میتونم این مشکل حل کنم
در ضمن بایوس نتونستم ابدیت کنم چون پروگرامر من 2000 با اینکه ابدیتش کردم اما این مدل نداشت
sst 49lf016c
plcc

ممنون میشم راهنمایی کنید

20141225_104822.jpg
20141225_104900.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 4121355

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیزc1 کد سی پی یو،رم،بایوس می باشد ببینید چرخشی نباشد ثابت باشد(مثلا همین یه نمونه گیگا تعمیر کردم امیلاطور زدم گفت icpwm مشکل داره درصورتی که چیپ جنوبی را فشار داده کدتغییر کرد و تعصویر اومد ناگفته نماند کد چرخشی بود)
شما ابتدا اسپیکر بزنین و وضعیت بوق ها را اعلام فرمایین.
دیسکانکتی سی پی یو را تست کنین(سی پی یو رو فشار داده و مادربرد استارت کنید ببین کد دیباگرتغییر میکنه)؟چیپ ها همینطور تک تک امتحان کنین

amin.fara

کاربر vip
کاربر
2013-09-01
32
102
1- بایوسشو نتونستم ابیت کنم چونکه این مدل ای سی رو پروگرامر نمیشناخت حتی ابدیت هم کردم اما بازم نشناختش مدلشو ننوشتم میتونید توی پراگرامرتون چک کنید

2- این رسم ddr 2 اسلت خوابیدنش در مادربرد جاش با ddr2 فرق داره یه رم مخصوص برای این نوع مادربرد ها
عکسشو گذاشتم

3- با اسپیکر چک کردم بوق رم میزند و این پیغام خطا ثابت هست
چیپ شمال فشار دادم حتی سی پیو اما فقط بوق رم میزند

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
کد c1 مال بایوس شوهست

سلام این کد c1 تا جایی که میدونم و مورد هم داشتم مال cpu باید باشه یک سوال این مادر برد دو نا اسلت cpu داره من تا حالا ندیده بودم با هردو تا اسلت همین کد رو میده ؟

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به متفاوت بودن رم ،احتمال اینکه پین ولتاژ ها با اسلات معمولی DDR2 تفاوت داشته باشند ،هست .شماره آی سی رو هم می تونید در قسمت پشتیبانی TNM اعلام کنید تا این شماره رو هم اضافه کنند .در لیست 5000 هم چنین شماره ای وجود نداره .ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و پورت های USB و کریستال پل جنوبی و اطراف CPU رو اعلام کنید .
موفق باشید .

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام این کد c1 تا جایی که میدونم و مورد هم داشتم مال cpu باید باشه یک سوال این مادر برد دو نا اسلت cpu داره من تا حالا ندیده بودم با هردو تا اسلت همین کد رو میده ؟
این مادربرد سرور هست و سوکت آن 771
دو عدد سی پی ساپپورت می کند و به صورت موازی پردازش رو انجام می دهد
--------
شما اگه ولتاژ ندری باید خطای نشناختن رم می داد نه c1
خطای c1 باید مربوط به فاز رم و چیپ شمالی باشه

بالا