آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ کردن پاور در حالت استندبای پاور green 380

jimston

کاربر
2012-01-06
18
18
سلام من یه پاورgreen380 تعمیر کردم همه چی خوب کار میکنه فقط وقتی در حالت استندبای هست یا پاور خاموش هست ماسفت 2sk4113 که موبوط به ولتاژ+5 استندبای هست بیش از حد داغ میکنه.در ضمن تجربه تمیر هم دارم ولی تا حالا به این مشکل بر نخوردم.ماسفت را هم عوض کردم ولی باز هم داغ میکنه.داغ کردن عادی نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jimston

کاربر
2012-01-06
18
18
بله همه ی ولتاژها درسته. ابی12-/سبز و بنفش و خاکستری5+/سفید5-/البته ای سی 494هم کمی داغ میکند.تو پاور سالم دیدم ای سی داغ نمیکرد.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

deremel400

کاربر
2010-03-30
18
110
تمام خازنهای الکترولیت مسیر استندبای را عوض کنید احتمال زیاد درست میشه 2200میکرو یک میکروها و 10میکروها

jimston

کاربر
2012-01-06
18
18
جالب اینجاست که با عوض کردن همین خازن ها شروع به داغ کردن کرد.همه خازن ها نو و با همان مقدار هستند.!!میشه خازن ها خراب باشند ?

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

jimston

کاربر
2012-01-06
18
18
با عوض کردن خازن الکترولیت c10 داغ میکند.نمیدونم چرا.!

آخرین ویرایش:

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست گرامی بنده هم عینا همین مشکل رو توی یه پاور 430گرین دارم که در واقع بعلت این که بدلیل افتتاح مغازه فرصت کافی نداشتم گذاشتمش کنار تا بعدا بهش رسیدگی کنم ولی موضوع شما از این جهت که در دسترس هست و امکان تست وجود داره دلیلی شد تا انشااله مشکل هردو تا رو با هم حل کنیم . پاور من ولتاژ 5 استندبای بالا داشت - حدود 7 ولت - من متوجه تغییر ظرفیت خازن 1میکرو 50ولت شدم ولی به خاطر این که مثلا یه حالی به پاور داده باشم دوتا خازن دیگه که یکی گویا 47 میکرو و دیگری 10 میکرو بودن رو هم تعویض کردم و خازن های نو رو هم با خازن سنج تست کردم و تعویض کردم حالا در زمان خاموش بودن پاور رو ی سینک اولیه به مرور داغ میشه . و شاید درابتدا اصلا معلوم نکنه ولی بعد از 1 ساعت سینک کاملا داغ میشه .
به نظر خودم (البته شما استاد ما هستین ) همین ولتاژ 5استندبای همیشه و دائم داره تولید میشه ولی چون جریان عبوری برای گذر از فیدبک و برگشت اون به آی سی PWM اولیه خیلی خیلی ناچیز هست موجب گرمای محسوس و در واقع فعالیت بیش از اندازه آی سی و فت مربوطه نمیشه ---چه اتفاقی افتاده ؟!!! بله با تعویض خازن میزان ولتاژ عبوری از فیدبک برای رسیدن به پایه فیدبک آی سی پاور دچار نوسان شده و آی سی بیچاره مجبوره یه دفعه تعداد سوئیچینگ رو برای ساخت ولتاژببره بالا و از طرفی هم فت فعالیت بیشتری داشته باشه . چرا ؟ چون خازنی که متصل به کوپلر هست داره عملا میگه که ولتاژ به اندازه کافی ساخته نشده -در واقع فیدبکی که داره به آی سی میرسه اشتباه هست - ممکنه دلیل دیگری هم وجود داشته باشه و اون هم این که چون مدت طولانی پاور بجای 5 ولت ولتاژ بالاتری میساخته سایر المان هایی که در مسیر فیدبک وجود دارن هم دچار مشکل شده باشن و با تعویض خازن شما یک سیکل رو به هم زده باشید که در این صورت بایستی اونها رو هم از جمله مقاوت متصل به آی سی رو هم بررسی دقیق بفرمایید راستی یه چیز دیگه که یادم اومد به نظر من اصلا به این فکر نیفتید که پاور رو بدون خازن های مذکور به برق بزنید چون به محض اتصال به پریز پاور میخواد 5 استندبای بسازه ولی چون به پایه فیدبک آی سی هیچ ولتاژی نمیرسه آی سی تصور میکنه که باید فعالیتش رو بیشتر کنه و اون وقت هی فرکانس بیشتری میسازه ولی هیچ ولتاژی به فیدبک نمیرسه و آی سی اینقدر فعالیت میکنه تا پدرش در میاد و اسقاط میشه خوب اینها نظربنده حقیر بود اگر توصیه اساتید رو بهتر دیدید حتما از نظر اساتید استفاده بفرمایید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mmzhr

jimston

کاربر
2012-01-06
18
18
سلام شما درست گفتید.(تعویض خازن میزان ولتاژ عبوری از فیدبک برای رسیدن به پایه فیدبک آی سی پاور دچار نوسان شده و آی سی بیچاره مجبوره یه دفعه تعداد سوئیچینگ رو برای ساخت ولتاژببره بالا و از طرفی هم فت فعالیت بیشتری داشته باشه . چرا ؟ چون خازنی که متصل به کوپلر هست داره عملا میگه که ولتاژ به اندازه کافی ساخته نشده -در واقع فیدبکی که داره به آی سی میرسه اشتباه هست)

ولی فکر کنم ولتاژ 5 ولت استند بای جدا ساخته میشه و ربطی به ای سی استارت نداشته باشه.من همه المانها را تست کردم واقعا نمیدونم چرا داغ میکنه.من ای سی 494 و 7510 را هم عوض کردم ولی باز هم داغ میکرد.هر چی هست از خازن 10u یعنی c10هست.چون از خودش را که میگذاشتم استندبای 6ولت میشد و داغ هم نمیکرد.از طرفی خازن c10نشتی هم داشت.باید کاری کرد که ولتاژ 6 ولت را 5ولت فرض کنه.جالب اینجاست با تعویض زنرtl431 ولتاژ 4 ولت شد و داغ هم نکرد ولی استند بای نباید 4 ولت باشه.به نظر شما طوری نیس؟؟!!

بالا