آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد asus m2n green چراغ reset دیباگر روشن است

hemn791

کاربر
2014-11-12
18
11
مادربرد asus m2n green چراغ reset دیباگر روشن است. تصویر هم ندارم. سی پی یو عوض شد اما مشکل حل نشد.
هیچکدوم از ای سی ها داغ نمیکنند و کریتال ولتاژ 1.4 را در هر دو پایه دارد. این مادر برد ddr2 سوکت am2 و تک چیپ هست. ای سی کلاک پیدا نکردم ! امکانش هست این ای سی داغ چیپ باشه؟
میشه دلایل روشن شدن چراغ reset دیباگر رو بگید؟
مادربرد از سیستم جداشده و هیچ قطعه ای روش نیست ولی بازم چراغ ریست روشنه
لطفا کمکم کنید. در ضمن بایوس هم زدم.

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
سلام دوست عزیز ...

سی پی یو سرده یا زود داغ میشه شدید ؟

بازر روی مادربرد چه بوقی میزنه ؟

روی چیپ شمالی فشار بیار استارت کن

اعلام نتیجه کنید

آخرین ویرایش:

Achaemenian

کاربر vip
کاربر
2011-10-06
59
113
گیلان
www.Pcquest.ir
مادر بردهای m2n از چیپ nvidia بهره میبرن این چیپ ها قلع مردگی پیدا میکنن که بهتره ریبال بشه از هیتر گرفتن چیپ جدا اجتناب کنید چون تو این مدل مادربرد ها بعد هیتر گرفتن مادربرد استارت هم نمیشه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پیدا نکردن آی سی کلاک ،طبیعی هست چون در مادربردهای تک چیپ در همین چیپ ادغام شده .منظورتون از جمله امکانش هست این ای سی داغ چیپ باشه؟ رو می شه واضح تر بیان کنید .یعنی این چیپ داغ می کنه ؟روشن بودن چراغ ریست می تونه چند تا دلیل داشته باشه .اگه هر کدوم از قطعات اصلی مثل CPU یا رم روی برد نباشن ،روشن می مونه .اگه سیستم هنگ کنه باز چراغ ریست روشن می مونه که علتش می مونه از معیوب بودن چیپ هم باشه .
موفق باشید .

hemn791

کاربر
2014-11-12
18
11
با تشکر از همه دوستان. منظورم از امکانش هست این ای سی داغ چیپ باشه؟ غلط املایی بوده منظورم ه امکانش هست این ای سی داخل چیپ باشه. بود
یعنی این روشن شدن چراغ reset ربطی به ای او نداره؟ بیشترین احتمال خود چیپه؟؟ من شابلون و پری هیت ندارم! راه دیگه ای هست؟ یا این تنها راه؟

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
من طبق تجربه میگم احتمالا پل شمالی یا جنوبیه. احتمال دیگه هم داره حتما. ولی من ندیدم

بالا