آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نیاز به نقشه دستگاه شستشوی اولتراسونیک

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
سلام دوست گرامی ای کاش مدل یا حداقل مورد استفاده رو مطرح می کردین تا بهتر بشه راهنمایی کرد اولترا سونیک مدل های مختلفی داره و نقشه الکترونیکی متفاوتی دارند
در مجموع اگر منظورتون بلوک دیاگرام کلی همه دستگاهها هست تو عکس پیوست تقدیم کردم و این رو هم بعرضتون برسونم اولتراسونیک بر اساس امواج فراصوت کارمی کنه و از دو بخش که یکی مدار الکترونیکی و دیگری مولد امواج فراصوت هست تشکیل شده معمولا مدار الکترونیکی مشابه هم و کاربردهای متنوعی از جمله عکسبرداری پزشکی ، دستگاههای شستشو . ... داره و در واقع بخش متمایز کننده مولد یا همان ژنراتور اولتراسونیک هست که با طراحی های منحصر بفرد تولید میشه
با این وجود اگر به دنبال شماتیک و در واقع دیتا شیت برد الکترونیکی دستگاه هستید و با سرچ در ایترنت نتیجه نگرفتید میتونید روی برد الکترونیک دستگاهتون رو بررسی کنید شاید یک شماره یا حروف (مثل شماره شاسی یا امثال اون ) رو از روی برو پیدا کنید و توی اینترنت سرچ کنید شاید کمک کنه
توی عکس ها یکی دو نمونه برد هم هست امیدوارم مفید به فایده باشه موفق باشی

پیوست‌ها

• 33.4 کیلوبایت بازدیدها: 265
  • 102.1 کیلوبایت بازدیدها: 328
  • 54.2 کیلوبایت بازدیدها: 295
  • 10.2 کیلوبایت بازدیدها: 289

mani6

کاربر
2010-07-21
102
231
52
بندرعباس
با سلام خدم شما دوستان و خصوصا شما بهروز جان عزیز
از راهنمایی که فرمودید بنده هم چیزهایی رو فرا گرفتم . اما درعین حال چند سوال در ذهنم باقی مانده که شاید اگر محبت بفرمایید پاسخ دهید برای الباقی دوستان هم مثمر ثمر واقع بشه.
اول اینکه وظیفه ترانسدیوسر که همراه پیزو متصل میشه چیه
دوم اینکه ظاهرا پیزو التراسونیک با پیزو معمولی متفاوته اما در بعضی دستگاه ها ( البته ارزون قیمتها) من دیدم پیزو معمولی ( منظورم همین هاست که به جای بیزر استفاده میشه) به جای اون ضخیم ها استفاده شده.
سوم مبنای انتخاب پیزو و ترانسدیوسر به چه صورته ؟ مثلا اگر منبع تغذیه ما 50 واته و قصد ما ساخت دستگاه برای شستشوی برد هستش باید فرکانس ما هم 40 کیلو هرتز باشد ، پس انتخاب مجاز ما برای سایز قطر پیزو چگونه محاسبه میشه و نهایتا ایا استفاده از هر دو نوع پیزو مجازه و جوابگو هست یا خیر
قبلا از توجه شما سپاسگذاری میکنم.

بالا