آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ LENOVO Y560 و جریان کشی برد

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام دوستان یه برد داشتم که مشل وایرلس داره
منم یه وایرلس دیگه داشتم که زمان جا زدن اسلت اشتباه رو زدم که دستگاه اکنون خاموش شده و روشن نمیشه شارژر رو هم میزنم متاسفانه شارژر رو میخابونه و چراغش خاموش میکنه
هیچی داغ نمیکنه
نظرتون چیه
البته 2 تا از فت ها سوخته بود که تعویض کردم اما میتونه به پل یا i/o آسیب زده باشه
ممنون

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
یه فت به شماره TPCA8109 سوخته هر چی دنبالش میگردم پیدا نکردم جایگزینش چی میشه گذاشت آیا FDS6675BZ روش کار میکنه ؟

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان کسی میتونه یه عکس با کیفیت از برد سمت ورودی برقش بهم بدید
اگه لازم باشه وایرلس رو کلاً قطع کنم تا این جریان کشی هم قطع شه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستن عکس رو از نت گرفتم که براتون شرح بدم
در قسمت شماره 1 یک آی سی که نشون دارم شورتی داشت که نتونستم مشابهی براش پیدا کنم
در قسمت شماره 2 نیز پایه های هر 2 آی سی پایه های روبرو هم شورتی داره که از آی سی نیست پایه ها شورتی داره که هر چی رو در آوردم این شورتی از بین نرفت
حالا مشکل از اینجا پیش اومد که اشتباهاً جای وایرلس که تو عکس به رنگ زرد گذاشتم رو من کارت رو در قسمت آبی گذاشتم که این مشکل پیش اومده
حالا حاضرم کلاً وایرلس نداشته باشم تا اینکه دستگاه روشن نشه و جریان بکشه
به نظرتون جایگزین اون آی سی چه شماره ای بزارم که پیدا بشه و اینکه این کار به کجا ها صدمه میرسونه
اینم بگم دستگاه با منبع تغذیه هم میزنم هیچ چیز داغ کار نمیکنه
ممنون
y560.jpg

عکس اصل رو میزارم تا اگه نیاز شد استفاده کنید
High-quanlity-Laptop-Motherboard-For-Lenovo-Y560-Y560P-Intel-HM55-CPU-11S1101213-DAKL3AMB8E0-DAK.jpg

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
یه فت به شماره TPCA8109 سوخته هر چی دنبالش میگردم پیدا نکردم جایگزینش چی میشه گذاشت آیا FDS6675BZ روش کار میکنه ؟

دوست عزیز فت خودش جریان بیشتری رو تحمل میکنه اگر میخواید چیزی جایگزینش کنید باید یا در حد خودش باشه یا قوی تر باشه نه ضعیف تر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، در این مورد بهتر است از مشابه استفاده نکنید فکر کنم در بازار تهران یافت شود تهیه کنید و یکجا تعویض کنید و نتیجه را اعلام فرمایید
اگر پیدا نکردید اعلام کنید تا در خصوصی آدرس دهم جایی را سراغ دارم که بیشتر قطعات کمیاب را موجود دارد و دوستان خرید میکنند ولی بنده تا به حال از آنجا خرید نکردم و از قیمت و بقیه موارد خبر ندارم
موفق باشید

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان اون فت با نمونه خودش تعویض شد
اکنون آی سی شارژ نیز داغ شده و یه آی سی که کنار آی سی کارت شبکه هست که 16 پین میباشد که متاسفانه نمیتونم شمارش رو دقیق بخونم چیزی شبیه 1686l چیزی شبیه این
میگم اگه آی سی شارژ نباشه مشکلی واسه روشن شدن هست یا نه ؟ میخوام بدونم فقط باطری از کار میفته یا نه سیستم روشن نمیشه
البته کنار پل جنوبی هم شورتی روی فت ها افتاده تو عکسی که گذاشتم کنار پل که پایین عکسه 3 تا چوک هست که کنار چوک تکی 2 تا فته که این 2 تا فق شورتی داره با وجود اینکه پشتش آی سی شارژ هست که اون آی سی رو هم در آورده بودم ولی باز فت و خازن هایی که گفتم شورتی دارند
میتونه مشکل برای چیپ گرافیک یا پل باشه که اینقدر شورتی هست
من اگه سیستم رو با منبع روشن کنم مشکلی پیش نمیاد گفتم شاید قطعه ای داغ کنه و من متوجه بشم
ممنون

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد شورتی نشان دادن جای پایه قطعات در نزدیکی سلف ها ،این مورد طبیعی هست و بخاطر سلف می باشد .عکس های با کیفیت و واضح از برد بذارید .بدون وصل کردن شارژر و فقط با باتری تست کنید ببینید اصلا ولتاژی روی سوئیچ پاور دارید .اگه ولتاژ برقرار بود بقیه قسمت ها رو هم ولتاژگیری کرده و اعلام بفرمائید .از ورودی جک شارژر قطعات SMD و فیوزها رو چک کنید .احتمال زیاد وجود شورتی در قسمت ورودی شارژر باعث از کار افتادن شارژر می شه .اگه شورتی وجود داشته باشه منبع تغذیه جدا هم وصل کنید باز از کار می افته منتهی تست کنید،شاید شارژر مشکل داره . .جسارتا توضیحات و کارهای انجام شده رو کامل بنویسید .بعنوان مثال منظورتون از این جمله میخوام بدونم فقط باطری از کار میفته یا نه سیستم روشن نمیشه مشخص نیست که سوال پرسیدید یا اینکه این کار رو انجام دادید و سیستم روشن نشده .
موفق باشید .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون از توجهتون
با باطری تنها وصل کردم باز هم باطری خوابید یعنب باری ولتاژ شد 0
باطری بیرون و قبل از وصل کردن 11.5 ولت رو پایه هاش هست تا که به برد وصل میکنم میشه 0
در مورد اون صحبت که براتون سئوال پیش اومده منظورم اینه که اگه من آی سی شارژ رو بردارم از روی برد چه اتفاقی میفته آیا بدون آون آی سی دستگاه روشن میشود یا نه (چون میخواستم آی سی رو بردارم بعد کار کنم گفتم شاید بدون آی سی دستگاه روشن نشه و بی خودی تلاش کرده باشم ) آی سی به شماره isl887 31ahrz
به نظرم آی سی شارژ هم سوخته که نتونستم مشابه پیدا کنم
به نظرتون با شماره ISL9860 2IRAAZ تعویض کنم مشکلی پیش نمیاد
اون آی سی هم که کنار آی سی شبکه بود و خال زدگی پیدا کرده و داغ هم میکرد به شماره 8116l ocjo هست که نتونستن دیتا شیتی ازش پیدا کنم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست گرامی ، اگر آی سی شارژ داغ میکند باید تعویض شود آن هم با شماره اصلیش . باید بگردید پیدا کنید به احتمال زیاد حل میشود فعلا چاره دیگری ندارید .

مورد دیگر اینکه ، بنده معمولا مخالف این قضیه هستم که آی سی خارج شود و بعد به منبع تغذیه و یا شارژر وصل شود و تست شود احتمال میرود با این کار ایجاد خسارت کنید و یا حتی ایراد بزرگتر شود این کار فقط در بعضی از موارد خاص انجام میشود نه همه جا .
مطلب دیگر اینکه ، راهنمایی که همکارمون فرمودند را به دقت انجام دهید و با حوصله پاسخ دهید چون همکاران دسترسی به برد ندارند بهتر است از تمام موارد با خبر باشند تا راحتتر و دقیقتر بتوانند راهنمایی کنند

موفق باشید

بالا