آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ریست شدن مادربرد Gigabyte GA-EP45

mela1

کاربر
2012-12-01
48
57
سلام. یه مادربرد Gigabyte GA-EP45 هست که وقتی روشن میشه مینویسه Bios Auto Recovery ..... بعدش سریع ریست میشه. کلیر سیموس، آپدیت بایوس، حتی تعویض چیپ io جواب نداد. نمی دونم مشکل از کجاست. اساتید بنظرتون مشکل از کجاست؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
588
آذربایجان
پاسخ : ریست شدن مادربرد

این برد دوتا بایوس داره
هر دوتا رو پروگرم کردید؟
آی سی ها رو با پروگرمر آپدیت می کنید؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان

سلام مدل دقيق رو در عنوان بايد مي نوشتيد اگرامکان ويرايش داريد ويرذيش کنيد تا اساتيدپاسخگو باشن.....

mela1

کاربر
2012-12-01
48
57

یکی گفت چون آی سی بایوس بک آپ داره این مشکل نمی تونه از بایوس باشه چون اگه اطلاعات مشکل پیدا کنن سریع اطلاعات جایگزین میشن به همین خاطر بعد از آپدیت دیگه به بایوس دست نزدم. مشکل می تونه از بایوس باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021

یکی گفت چون آی سی بایوس بک آپ داره این مشکل نمی تونه از بایوس باشه چون اگه اطلاعات مشکل پیدا کنن سریع اطلاعات جایگزین میشن به همین خاطر بعد از آپدیت دیگه به بایوس دست نزدم. مشکل می تونه از بایوس باشه؟
درود
دوست عزیز این احتمال وجود دارد یکی از آیسی های بایوس ایراد داشته باشند
باتری سیموس تعویض و پایه های سوکت باتری تجدید قلع شود
سپاس

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام. یه مادربرد Gigabyte GA-EP45 هست که وقتی روشن میشه مینویسه Bios Auto Recovery ..... بعدش سریع ریست میشه. کلیر سیموس، آپدیت بایوس، حتی تعویض چیپ io جواب نداد. نمی دونم مشکل از کجاست. اساتید بنظرتون مشکل از کجاست؟

[hide] دوست عزیز در ستاپ تنظیمات را به حالت دیفالت دراورید و نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
طبق راهنمائی های دوستمون آی سی بایوس رو تعویض کنید ،می تونید بایوس بکاپ رو کلا جدا کرده و فقط با بایوس اصلی امتحان کنید .اگه مشکل باقی بود ،موقع روشن کردن سیستم روی پل جنوبی با دست فشار آورده و تست کنید . دیسکانکتی پل هم محتمل هست .
موفق باشید .

mela1

کاربر
2012-12-01
48
57
تا مادربرد رو دیدم چیپ ها رو بررسی کردم، قبلا هم باتری رو عوض کرده بودم، کلیر سیموس هم کرده بودم، که دیگه لازم به دستکاری تنظیمات ستاپ نباشه، اگه مطمئن هستید ایراد از بایوسه فردا آی سی بک آپ رو جدا می کنم ببینم درست میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fzi

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
588
آذربایجان
من نظرم اینه که آی سی بایوس هر دوتاش از روی برد خارج شده با پروگرمر دوباره پروگرام بشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mela1

a.ghassemi

کاربر
2014-12-03
12
11
دوست عزیز من تا به حال چندین مادربرد EP45 رو که همین مشکل رو داشته برخورد کردم باید آی سی های بایوست رو جدا کنی چون یکیشون خرابه. و آی سی سالم رو مجدداً با پروگرامر پروگرام کنی و مجدد سوار کنی.

بالا