آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: درخواست راهنمایی جهت آشنایی بارگلاتور ولتاژ دیزل ژنراتور

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
 درمورد رگلاتورولتاژ دیزل ژنراتورهایی که avrنیستن اطلاعاتی نیاز دارم.که یک نمونه تصویر این نوع رگلاتور رو آپلود کردم.پشتش دوتا ولوم دارم بنام ولتاژ که برای تنظیم ولتاژه و یکی دیگه استابیلایزر که نمیدونم چه کاری انجام میده!!!روش هم 3تا مقاومت وات بالا هستش که روی ترمینال پیچ شده ولی نمیدونم چرا روی بعضی از رگلاتورها مقدار مقاومتش فرق میکنه؟!!
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین بفرمایید
با تشکر
DSC_0020.JPG

آخرین ویرایش:

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
دوستان و اساتید لطفاًراهنمایی فرمایید
سلام

اون ولومی که روش نوشته ولتاژ برای کم و زیاد کردن ولتاژ خروجی ژنراتور میباشه. به نحوی که با کم و زیاد کردن اون میتوان ولتاژ خروجی رو در محدوده دلخواه تنظیم کرد.(بسته به فاصله بار تا ژنراتور و غیره که افت ولتاژ داریم میشه اون رو جبران کرد) معمولا اون رو باید رو 400 ولت تنظیم کرد.
و اما ولوم استبلایزر برای پایداری ولتاژ تنظیم شده و فرکانس خروجی(50Hz) وقتی ژنراتور در زیر بار میره استفاده میشه.
اگر سیستم ناپایدار باشه ممکنه در اصطلاح ژنراتور کم بیاره و فرکانس بیفته و ولتاژ هم همینطور.

یا علی

aminabasian

کاربر
2015-07-20
30
64
استابيليتي همان پايداري هستش، كه اگه تنظيم نباشه باعث ميشه ولتاژ در يك بازه خاص نوسان داشته باشه، معمولا در شرايط تست راحت ميشه تنظيم كرد با يك لامپ ٤٠ وات سري شده با ورودي لامپ ديگر ٢٠٠ وات مهم اينه كه ولوم استابيليتي رو در جهتي بچرخونيد كه كمترين نوسان در تنگستن لامپ ٤٠ وات موازي شده با فيلد مشاهده بشه، البته از ولت متر عقربه ايي هم ميشه استفاده كرد

Sent from my iPhone using Tapatalk

amin mahdavi

کاربر
2014-12-12
1
1
سلام و عرض ادب. این رگولاتور ها به اصطلاح ECC نام دارند که بخاطر نداشتن سیستم under frequency خیلی وقت هست که منسوخ شدن. در رگولاتور های جدید چند تنظیم مختلف وجود دارد. اول مقدار ولتاژ، دوم استابیلیتی که مربوط به تنظیم نوسان ولتاژ ژنراتور هست و در اصل یک حلقه فیدبک هست ، سوم سیستم مخافظتی آندر فرکانس که با کم شدن فرکانس ولتاژ خروجی رو هم کاهش میده تا به سیم پیچ فشار وارد نشه. چهارم droop که مربوط به مواقعی هست که ژنراتور زیر بار های سنگین تر میره و باعث میشه ولتاژ ناگهانی افت نکنه

بالا