آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
سلام

دوست عزیز کریستال به ای راحتیا معیوب نمیشه شما اول مدار رگولاتور و بعد یه سر نگاتیو اهمترو رو گراند بدنه گزاشته و بعد سره دیگه رو رو پایه 12 سی پی یو بزارید و بعد کلید اف و ان رو بزنید و نتیجه اعلام فرمایید

سلام بزرگوار
تشکر از راهنماییتون
موضوع سوختن کریستال نیست. موضوع اینه که چرا کریستال ولتاژ بهش نمیرسه؟!

ببخشید پایه 12 سی پی یو؟؟؟؟ این پایه رو شما چطور شناسایی میکنید؟ و بر فرض هم که شناسایی بشه چطور قابل دسترسیه؟!
سوال جدید تر اینه که اصلا سیستم خاموشه اف ان مگه کاری میکنه؟!

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
با سلام من مورد مشابه این رو داشتم البته نه که اون خازن سوخته باشه اما قطعه فلزی افتاده بود داخلش تا جایی که یادمه یه آی سی به شماره tps51123 باید داشته باشی اون طرف برد که i/o هست اطرافش باید 5 ولت باشه اونم چک کنید
زیر اسلات رم هم یه آی سی هست که شمارش یادم نیست اونم میتونه تو موارد خاموشی این لپ تاپ بی تاثیر نباشه

tps51123 هم 19 داره هم 5 هم 3.3 اطراف i/o هم 5 و 3.3 هست
زیر اسلت رم آی سی پیدا نکردم.
از رو عکس میگید؟

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز سی پی یو رو دربیارید وبعد شما کلید ان مینو بزنید کار به خاموش بودن مین ندارم در این مدل مین پایه دوازده و کلا جهت اطلاع عرض میکنم تا زمانی که ولتاژ درایور صادر نشه به هیچ وجه سیس روشن نمیشه متاسفانه تو ایران رپایر ها و کلا خوده کمپانی های سازنده هیچ دیتایی از بیس های سی پی یو نمیدن و صرفا در انحصار خودشونه و بنده در مدت دو سال و خورده ای در تایوان جالب بود که روش رفع عیب اونارو دیدم و تجربه جالبی بود کارت دیباگر هم برا خوده کمپانی یه کارت دیسیبله و جالبتر اینکه اصلا بعضی از رپایرایه خودشون نمیدونن چی هست بزودی یه مقاله هست که دارم مینویسم که جهت ارتقای سطح همکاران و دانشجویان خودم خواهم گذاشت هرچند که حقیر در برابر اساتید بزرگوار سایت بسیار کوچک و حقیرم و صمیمانه ارزو دارم تو ایران هم بتونیم از اپدیت های روز فکتوری های اسمبل استفاده کنیم موفق و پر توان باشید.

بالا