آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مشکل عجیب تصویر در مادربرد ASUS P5LD2-X 1333 با کارتهای گرافیک DDR2

abinttco

کاربر
2014-03-15
208
313
www.abinco.ir
سلام دوستان امروز یک مادربرد P5LD2-X 1333 بدستم رسیده که با کارتهای گرافیک DDR2 خودش و مدلهای دیگر فقط پس از هر بار ریستات کردن تصویر میده یعنی اگر سیستم خاموش باشه و مجددا روشن کنیم سیستم روشن هستش ولی تصویر نداریم اما اگر ریستارت کنیم تصویر نشان داده میشه 2 عدد کارت گرافیک DDR2 دیگر را روی این مادربرد تست کردم باز هم همین مشکل را دارد در حالیکه همین کارت های گرافیک روی مادربرد دیگر تست شد و هیچ مشکلی ندارد بایوس هم زده شد و اسلات گرافیک و رم ها هم تمیز شدند اما افاقه نکرد جالب اینجاست وقتی روی این مادربرد یک گرافیک ATI HD 5450 نوع DDR3 می گذارم هیچ مشکلی ندارد و مادربرد بدون عیب مانند نرمال کار می کنه ....

آخرین ویرایش:

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوسته عزیز نمیدونم نظرم درست باشه یا نه اما به این مشکل برخوردم .فکر میکنم چیپ شمالی این مادر بوردها مشکل پیدا میکنه . من تا الان با تعویض کارت گرافیک مشکل رو حل کردم در اصل ماست مالی کردم وقت نداشتم یا مشتری وقت نداده که قفلی برم رو مادر بورد و درستش کنم البته نهایت کاری که میشه کرد اینه که شمالی رو ریبال کنم. که ریسکشم بالاست یهو یه مادر بورد میره تو پاچه ، خرج مشتری هم تواین وضع خراب زیاد میشه . شما هم توصیه میکنم کارت گرافیک بزنی بده بره کارت خودشم بخر اما اگه یه روز وقت کنم یه ریبال به شمالی و بعدش تعویض جنوبی رو دوست دارم امتحان کنم. ببینیم خدا چی میخواد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه مقدور هست عکس با کیفیت از مادربرد بذارید .فت ها خازن های اطراف پل شمالی و اسلات گرافیک رو چک کنید .شاید در تنظیمات بایوس قسمتی برای انتخاب پیشفرض نوع کارت گرافیک وجود داره که حالت دیفالتش DDR3 هست و می تونید عوض کنید .یه سوال دیگه اینکه اون دو کارتی که بعد ریست کار می کنن مشکلی از نظر تصویر ندارند؟از این 3 تا کارت کدومش فن داره و کدوم هیت سینک؟

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
اوووورین بر شما ممنون که خبر دادی

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
با تشکر از 2 دوست عزیز مشکل را حل کردم با شستشوی پایه cpu مشکل حل شد و به همین دلیل بین cpu و کلاک اختلال ایجاد می شد و فرکانس ....

با تشکر از اینکه نتیجه رو اطلاع دادید
لطفآ در بخش تجربیات تعمیر مادربرد هم قرار بدید

بالا