آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کارنکردن پورت USB در مین برد گیگا Ga-k8ns

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
با سلام خدمت همکاران و اساتید عزیز
عرض کنم که یک مین برد گیگا هست که عکسشم ضمیمه کردم
ویندوز میریزی بالا میاد پورت USB کار نمیکنه
ولتاژ کامل داره ولی کار نمیکنه دیتا نداره انگار
اون چیپ هم که هدسینگ روشه خیلی داغ میکنه.
پورت های ساتا کار می کنند

پیوست‌ها

• 112.2 کیلوبایت بازدیدها: 87

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
دوستان الان دوباره مین رو برداشتم بعد از دوروز زدم به پاور و سی پی یو اینا گذاشتم دیباگر کد C1 C0 میده
بوق گرافیک هم میزنه
مشکل کجاس ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز ویندوز نصب میکنیم نه میریزیم با عرض معذرت خوب شما وقتی وین نصب میکنید حتما باید درایوره مینتو نصب کنی ایا تو دیوایس منیجر علامت زرد داری یا نه نتیجه اعلام بفرمایید موفق باشید.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا مادربرد رو کاملا شستشو داده و زیر چیپ رو با تینر تمیز کنید .پایه های قطعاتی مثل I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع کنید .با تعاریف شما احتمال دیسکانکتی پل هست .البته قبلش بایوس رو هم با نسخه مطمئن پروگرام کنید .جامپرهای مربوط به پورت USB رو چک کنید .داخل پورت USB رو هم از نظر ضایعه فیزیکی بررسی کنید .
موفق باشید .

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
باسلام

دوست عزیز ویندوز نصب میکنیم نه میریزیم با عرض معذرت خوب شما وقتی وین نصب میکنید حتما باید درایوره مینتو نصب کنی ایا تو دیوایس منیجر علامت زرد داری یا نه نتیجه اعلام بفرمایید موفق باشید.
دوست عزیز ویندوز میریزی یک اصطلاحه بین بچه های کامپیوتری !! (البته تو شهر ما فکر کنم ) :yes:

دیگه تا این حد بلدم ! وقتی ویندوز میریزی درایور های پورت یو اس بی خود به خود نصب میشن. البته برای اطمینانم تو بایوس هم هارد اکسترنال یا هرچی دیگه میزنم شناسایی نمیکنه !
کلا دیتا نداریم!

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

ممنون دوست عزیز یه لطف کن یه موس یو اس بی نصب کن بعد دستتو بکش رو ال ای دی ببین روشن میشه و چند لحظه بعد خاموش تا به مشکلتون بهتر برسیم البته تو وین ایکس پی عرض کردم شاید پورتتو نشناسه ولی تو سون میشناسه منتظر ج شما هستم سپاس و پر توان باشید

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
دوستان الان دوباره مین رو برداشتم بعد از دوروز زدم به پاور و سی پی یو اینا گذاشتم دیباگر کد C1 C0 میده
بوق گرافیک هم میزنه
مشکل کجاس ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر
رم ها رو چک کن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قضیه یه کم مبهم شد .الان مادربرد تصویر می ده یا خیر؟چون فرمودین بعد از دو روز که وصل کردم بوق گرافیک می زنه و کد C0C1 نشون می ده .فت ها و قطعات اطراف پل رو تست کنید .ولتاژ قسمتهای مهم رو هم اعلام کنید .
موفق باشید .

h.jokar

کاربر
2011-11-13
8
21
سلام.دوست گرامی.این مادریردی که شما عکسشو گذاشتید.از چیپ nforce 3 متعلق به انویدیا استفاده شده در ساختش.پل شمالی و جنبی هم هر دو یکیه.سوکت و پلتفرم مادر برد socket 775 AMD هستش.کنترلر usbمستقیما در داخل چیپ کار گذاشته شده.و از معایبش هم سوختن خیلی سرسع کل چیپ یا قسمتی از اون هست.که با داغ کردن بیش از حد خودشو نشون میده.البته گاهی لحیم سردی هم میتونه داشته باشه

بالا