آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عملکرد 100% هارد در ویندوز 8 و هنگ کردن موقتی سیستم

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
با سلام
چن وقتیه سیستمم گهگاه به طور موقت هنگ میکنه و از اینکه دلیلش رو نمیدونم ......:91000000:
مواردی رو خدمتتون عرض میکنم امیدوارم کمکم کنید.

1-اینترنت سیستمم همیشه وصله

2-اغلب بعد از روشن شدن و اتصال کابل LAN این مشکل که حدود 4 دقیقه ای طول میکشه به وجود میاد و گاها" در طول کار حتی بدون داشتن اینترنت هم این مشکل هست!!

3-به محض هنگ کردن اگه کابل LAN رو در بیارم به زودی هارد از زیر فشار در میاد اما اگه کابل رو وصل کنم دوباره هارد 100% میشه!!

3-عکس Task Manager رو پایین قرار میدم تا شاید بیشتر بتونم حق مطلب رو بیان کنم

4-بعد از این فشار که به هارد میاد سیستم به حالت طبیعی برمیگرده و مثل همیشه قبراق و سر حاله

با سپاس

viewer.php
[/URL][/IMG]

آخرین ویرایش:

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
برو داخل device manager درایور کارت شبکه رو یک بار حذف
سیستم رو ریستارت و دوباره درایور رو نصب کن

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز احتمالا رمتون خیلی کمه واسه 8 . ویندوز ، مقداری از هاردتون به عنوان رم مجازی استفاده میکنه که این مشکل پیش میاد
اگه pc دارین و رمتون 512 باشه
دوست عزیز این روش را هم امتحان بکن:
run----services.msc----them----rhightclick----dissable or stop---restart

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mapmap

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
ضمن تشکر باید عرض کنم درایور رو حذف کردم با ریستارت کردن ویندوز خودبخود درایوش کرد ( ویندوز نگو بلا بگو )

این عکس TaskManager قبل از نصب مجدد درایور :
viewer.php
[/URL][/IMG]
اینم عکس TaskManager بعد از نصب درایور :

viewer.php
[/URL][/IMG]
حداقل رم مورد نیاز ویندوز 8 - 64 بیتی که من دارم 2 گیگ هستش و رم من 2 گیگه و من کار سنگینی انجام ندادم و تا چن وقته پیش توپ توپ بود!

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
دوست عزیز شما یکبار درایور کارت شبکه را غیر فعال کنید. یعنی از داخل device manager آن را بر روی disable قرار بدید. سپس ری استارت کنید و کمی باهاش کار کنید به همین شکل. ببینید مشکلی پیش میاد یا خیر. اگر مشکلی پیش نیامد معنیش اینه که مشکل فقط مربوط به کارت شبکه هست و نمیتونه مربوط به رم یا پر شدن رم باشه.
البته اگر از فایرفاکس استفاده می کنید گاهی این مشکل رو داره که چند دقیقه هنگ میکنه و هارد شدیدا کار میکنه و روش حل مشکل خودش رو داره. ابتدا شما کاری که گفتم رو انجام بدین نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا بیشتر راهنماییتون کنم.
با تشکر

hadi-dindar

کاربر
2012-08-20
137
426
دوست عزیز پیشنهاد میکنم شما پاور رو تست کنید . مثلا برق سی دی رام و بقیه چیزهای اضافی رو که فعلا استفاده نمیکنید در بیارید و فقط هارد باقی بماند . شاید پاور امکان جریان دهی بالا خودش رو از دست داده و سیستم هارد رو یک لحظه ای از دست میده و نمیخونه و تداخل در خواندن پیش میاد.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
عزیز به گفته دوستان توجه کن و پاور رو تست کن
ضمنا برو تو بایوس اونجا کارت شبکه رو واسه همیشه غیرفعال کن یه کارت شبکه بگیر اینطوری بصرفه تر هست

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
از همگی متشکرم و به خاطر عدم حضورم معذرت میخوام
واقعیتش اینه که سیستمم رو 8 ماهه جمع کردم و بعید میدونم سخت افزارش عیبی داشته باشه
اما با این حال پاور رو چک میکنم نتیچه اش رو خدمتتون عرض میکنم
در ضمن وقتی رو این مشکل دقیق شدم دیدم بدون اتصال کابل لن و اینترنت بازم این مشکل وجود داره
خیلی اعصاب خورد کنه ::agor::
با سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
سلام
آقا پاور رو چک کردم ظاهرا" مشکلی نداره
همه ولتاژها صحیح و کاملن
جدیدن هنگ کردناش خیلی بشتر شده
در ضمن جدیدا" با باز کردن هر صفحه ای خصوصا" Eplorer به طرز وحشتناکی هنگ میکنه که واقعا" آزار دهنده اس
الان سعی در به روز کردن Explorer دارم تا شاید با این کار مشکلم بر طرف شه
به هر حال اگه نکته ای به ذهن مبارک رسید ممنون میشم راهنمایی کنید

با سپاس

• Like
بالا