آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن برخی از مادر بوردها فقط در استارت اولیه

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
یک مسئله که گاهی اوقات اذیت میکند این است که برخی مادر بوردها در استارت اولیه روشن میشوند و به خوبی تصویر دارند اما پس از چند ثانیه یکهو کاملن خاموش میشن! اما زمانی که دوباره آن رو روشن میکنی دیگه آف نمیشن؟! و فقط این مشکل زمانی پیش میاد که مدتی خاموش بوده باشن! این مشکل از چه علتی میتونه باشه؟ اگه دوستان حدثی دارن بفرماین؟ (مرسی)

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

قطعا و صددرصد خازنهای بزرگ مشکل دارند چون صدها مورد این جور بوده خیلی راحت میخاید مطمین شید خازنای باپلارو اوناییکه منفی مثبت دارند خصوصا اطراف پین ورودی 24 مینو خوب گرم کنید و سیسو ان کنید شک نکنید حل و در صورت ج یکی یکی گرم تا به مورد معیوب برسید پر توان باشید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
اینکه فرمودین مدتی خاموش باشند،پاور را هم جدا میکنید؟ یا دکمه پاور را روی صفر قرار میدهید؟ ویا مثلا برق سه راهی (درصورت وجود) را قطع میکنید؟ اگر به هر طریقی ولتاژ استندبای پاور قطع میشود و سپس این مشکل به وجود می آید،به دلیل خالی بودن باطری بک آپ میباشد،که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد، در غیر اینصورت احتمالا خود بایوس مشکل دارد و باید پروگرم شود.
سوالتون کلیه،و نمیشه قطع به یقین گفت،فرمایشات دوست عزیزمون جناب
aryakorush55 هم درسته و میتونه از نشتی داشتن خازن ها هم باشه.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
با سلام،
اینکه فرمودین مدتی خاموش باشند،پاور را هم جدا میکنید؟ یا دکمه پاور را روی صفر قرار میدهید؟ ویا مثلا برق سه راهی (درصورت وجود) را قطع میکنید؟ اگر به هر طریقی ولتاژ استندبای پاور قطع میشود و سپس این مشکل به وجود می آید،به دلیل خالی بودن باطری بک آپ میباشد،که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد، در غیر اینصورت احتمالا خود بایوس مشکل دارد و باید پروگرم شود.
سوالتون کلیه،و نمیشه قطع به یقین گفت،فرمایشات دوست عزیزمون جناب
aryakorush55 هم درسته و میتونه از نشتی داشتن خازن ها هم باشه.
موفق باشید

سلام
قطع برق با دکمه پشت پاور مد نظر من بود.

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
ببخشید این جمله داخل پرانتز یعنی چی من متوجه نمیشم اشتباه املایی هست ؟
فکر کنم منظورشون (و سپس on یا روشن کنید)
منم با نظر دوستان موافق هستم
یا مربوط می شه به خازن ها که شارژ و دشارژ می شن
یا باطری که ضعیف شده

بالا