آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیامدن مادربورد GA-EP43-DS3L

mhusseina

کاربر
2014-11-14
1
0
باسلام به دوستای عزیز.
4 چراغ PHASE مادربورد سیستم من بعداز زدن دکمه پاور، شروع به روشن و خاموش میشه، همچنین چراغ DVD-RW و صدایی شبیه «قار قار قار قار» حدود 1 ساعت هم طول میکشه. بعضی وقتها بعد از چند ساعت روشن و خاموش شدن چراغهای کیس و دی وی دی رام و مادربورد، وارد محیط انتخاب ویندوز میشه، و بعد از وارد شدن به محیط انتخاب ویندوز و بالا آمدن راحت ویندوز، بعد از چند دقیقه سیستم کلا خاموش میشه.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟

آخرین ویرایش:

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
سلام دوست خوبم . منظورتون از 4 چراغ PHASE چيه ؟ صداي دي وي دي احتمالا مشكل از آهنربا و نگهدارنده ديسكه . معطلي بالا اومدن هم احتمالا بوت رو دي وي ديه و چون درايوتون مشكل داره نميتونه بخونه. ولي اين كار معمولا بيش از چند دقيقه طول نميكشه. اينكه بعد از بالا اومدن سيستم خاموش ميشه يا از پاورتونه يا از فن cpu تو بايوس ببينين سرعت فن cpu و دررجش رو چك كنين بالا نباشه .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
باسلام به دوستای عزیز.
4 چراغ PHASE مادربورد سیستم من بعداز زدن دکمه پاور، شروع به روشن و خاموش میشه، همچنین چراغ DVD-RW و صدایی شبیه «قار قار قار قار» حدود 1 ساعت هم طول میکشه. بعضی وقتها بعد از چند ساعت روشن و خاموش شدن چراغهای کیس و دی وی دی رام و مادربورد، وارد محیط انتخاب ویندوز میشه، و بعد از وارد شدن به محیط انتخاب ویندوز و بالا آمدن راحت ویندوز، بعد از چند دقیقه سیستم کلا خاموش میشه.
کسی میدونه مشکل از کجاست؟

باید با قطعات سالم تست کنید .
این نوع گزارش هم ناقصه و هم مبهم

880965925

کاربر
2011-08-01
8
3
باسلام
مادر برد گیگا ep43
بعد از پاور کردن ۳ ثانیه روشن میشه سی پی یو گرم میشه و بعد خاموش میشه
بعد از پاور کردن برد به طور منظم این سیکل تکرار میشه