آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برفک رنگی روی لپ تاپ ایسوس n43s

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان پس چرا زمانی که سیستم خنکه حتی لپ تاپ رو تکون شدیدم میدم این اتفاق نمیفته ؟
فقط زمانیست که گرم میشه و مدتی از کار کردنش میگذره حالا وقتیم که تصویر برفکی میشه دکمه پاور رو باید نگه دارم تا خاموش بشه و زمانی که ویندوز بالا بیاد بازم اگه تکون بدم این اتفاق میفته
حالا شکم برده به ویندوز که گفتم امشب ویندوز عوض کنم به نظرتون میتونه از ویندوز هم باشه ؟

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
یه عامل فیزیکی باعث این اتفاق می شه .شاید قسمتی از مدار دچار دیسکانکتی شده یا قطعه ای مثل خازن ( در قسمت LCD ) معیوب هست و بعد از مدتی کار کردن و گرم شدن باعث این حالت می شه .
موفق باشید .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
همکار گرامی ، شما هنوز نفرمودید که آیا با مانیتور دیگر تست گرفتید یا خیر ؟
تست کنید و نتیجه را اعلام فرمایید تا همکاران با دقت بیشتری بتوانند راهنمایی فرمایند
موفق باشید

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
چشم آقای امجدی امروز یه کابل مانیتور از دوستان گرفتن و با تلویزیون چک میکنم و خبر میدم
اما گفتید خازن باید بگم 2 تا خازن الکترولیتی کنار اسلات رو هست که به نظر میرسه باد کرده جون روش دیگه سطح صاف نیست و یه برامدگی داره
میتونه اون 2 تا هم این مشکلو ایجاد کنه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
جسارتا ،تست چشمی و ظاهری برد ،یکی از مهمترین کارها قبل از شروع به تعمیر هست .می شه گفت در 90 درصد موارد عیب اصلی یا حداقل محدوده عیب با بررسی دقیق چشمی و تجزیه و تحلیل مدار مشخص می شه .یه تعمیرکار باید سعی کنه کنار حدس و گمان ،بصورت عملی هم کار انجام بده تا حداقل اگه عیب رو نتونست مشخص بکنه ،از سلامت چند قسمت مطمئن بشه و عیب یابی رو محدود به بخش کوچکی بکنه .اگه مقدور هست عکس با کیفیت از قطعات مشکوک بذارید .
موفق باشید .

aminbonakdar

کاربر
2015-01-18
1
0
سلام.منم هم لپتابم ASUS N43S و دقیقا همین مشکل و دارم
یه جستو جو ام تو گوگل بکنید میفهمید خیلیا تو کل دنیا که N43S دارن همین مشکل و دارن و راه حل خاصی پیدا نکردن
شرکت ASUS ام پاسخگو نیس
واقعا چیکار میشه کرد...؟....

pej_tap

کاربر
2013-05-15
11
13
سلام این مشکل از بایوس هست . لطفا با آخرین ورژن از سایت ایسوس فلش بزنید . درست میشه
در ضمن اگه خواستید با پروگرامر بزنید با فایل 4 مگایی بزنید
از بک آپ دیگران در اینترنت هم میتونید استفاده کنید

fc_farshad

کاربر
2015-12-23
2
0
دوستان منم همین مشکلو دارم بعد کلی سرچ تو اینترنت به این نتیجه رسیدم که این لپ تاپ در برابر الکتریسیته ساکن خیلی حساسه شما اگه پاتونو رو فرش بکشین و بعد دستتونو بزنین به لپ تاپ صفحه برفکی میشه در هر صورت به هنگام دریافت الکتریسیتع بدن صفحه برفکی میشه و تنها راه حلش اینه که تو لپ تاپ یه سری تنظیمات انجام بدی تا لپ تاپ حال ارت پیدا کنه منتهی مشکل پیدا کردن این تنظیمات آسون نیس و من دارم میگردم تا بتونم پیدا کنم در اختیار دوستان قرار بدم
لطفا اگه کسی بلده تنظیمات لپ تاپو به حالت ارت در بیاره بگه چون این مشکل خیلیاست

بالا