آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نصب دو هارد برروی یک سیستم.

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام دوستان

من دوتا هارد دارم که یکی از این هارد ها برنامه تحت داس روش نصبه و فوق العاده ویروسیه و برای اینکه بتونم این هارد رو ویروس کشی کنم این راه به نظرم امد که روی یک سیستم دیگه به عنوان هارد دوم نصبش کنم و به کمک آنتی ویروس هارد اول ویروس کشیش کنم به نظرتون این راه درستی؟اگر درسته چه طوری دوتا هارد رو نصب کنم؟

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام از نسخه تحت بوت آنتی ویروس kaspersky توی پکیج لورد گردو پیدا میشه نیازی به دو هارد نیست اگه نسخه تحت بوت نداشتی با همان روش خودتون هارد توی کیس نصب کن و توی setup مادربرد هازدی که ویروس داره هارد دوم انتخاب کن

جامپر هارد اصلی را روی masterو هارد دوم را روی Slave قرار بدی جواب میده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز

سلام

استاد آیا این روش در هاردهای ساتا هم جوابگو هست یا نه چه جوریه

بله عزیزم
توی یک کامپیوتر میتونید چند تا هارد آی دی و ساتا بذارید
نکته اول : در محیط تنظمیات بایوس - اون هاردی که داخلش ویندوز هست رو هارد اول معرفی بکنید تا مشکلی پیش نیاد - چون ممکنه کامپیوتر اون یکی هارد رو به عنوان هارد اول بشناسه
نکته دوم : وقتی با دو تا هارد وارد محیط ویندوز شدی به هیچ وجه درایوهات رو باز کن - ابتدا اسکن کامل و ویروس کشی کن
اون دوست هامون هم نکته های خوبی گفتن - میتونید از انتی های ویروس های تحت بوت استفاده بکنید - یعنی دیگه نیاز به ویندوز ندارید و در محیط بوت ویروس کشی انجام میشه - سرعتش هم بیشتره - ولی باید ابتدا سی دی رو دانلود بکنی که جدیدا حجم هاشون زیاد شدن
موفق باشی

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
ممنون

ببخشید منظورم اینه که میخوام از دو هارد ساتا در یک سیستم استفاده کنم هارد دوم بدون ویندوز است و ویرورس هم ندارد فقط هارد دوم را گاهی اوقات میشناسه

گاهی هم نمشناسه موقع ریستارت اگر تنظیمات ستاپ را انجام دهم درست میشه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
چیزه خاصی نداره
دو تا هارد اگه وصل باشن دو تا هم باید کار بکنند
ملاک ویندوز نیست
ملاک اولیه اینه که آیا ستاپ بایوس شناسایی میشن یا نه ؟
اگه دو تا شنایی شدن که خیر و برکت
اگه نشدن که یا راندوم میان بالا که این یه بحث مفصلی داره

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,601
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
سلام دوباره

گاهی اوقات هارد دوم میشناسه وگاها" نمی شناسه تو بایوس هم هر دو را نشان میده

اگه نشدن که یا راندوم میان بالا که این یه بحث مفصلی داره

میشه موضوع بالا را مختصر توضیح دهید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
شما یکی از هاردهاتون master (هارد اصلی) باید باشه و دیگری slave (هارد فرعی) . پشت هارد یک جا آمپر هست که طبقه راهنمایی که وجود داره روی خود هارد باید هارد ها را به master و slave تنظیم کنید. همچنین گاهی هارد حتی جا آمپر هم ندارد و فقط از داخل تنظیمات مادربرد باید یکی از هاردها را master و دیگری را slave انتخاب کنید و هاردی که اصلی هست را به عنوان first boot device انتخاب کنید.

اگر در صورت رعایت کردن این موارد باز هم مشکل داشتید احتمالا یکی از این موارد خراب هست: کابل ساتا و برق هارد، خود هارد و یا حتی مادربرد

بالا