آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست آموزش فارسی سازی گوشی سامسونگ گالکسی 4

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنمایی شما
برای پیدا کردن همون فایل PIT که شما فرمودید به خاطر اینکه بنده در دانلود اون برنامه اشتباه نکنم ومطمن بشم که خودش هست .امکان داره برام لینکشو یزارید

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
بدیه فلش کردن همین ریسکشه که نمیشه نادیده گرفت.
فایل فلش تا زمانی که نصب نشه نمیشه فهمید که مشکل داره یا نه.
فایل تست شدشو ندارم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aisam

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
دوست عزیز اگر رام شما فارسی رو ساپورت نمیکنه شما میتونید با نرم افزار kingo root گوشی خودتون رو روت کنید و بعد با نرم افزار morelokal زبان فرسی رو به گوشی خودتون اظافه کنید خیلی سادس و دیگه نیاز به تعویض رام با odin هم ندارید سوال دیگه ای هم داشتید من در خدمتم درضمن شما نمیتونید بدون روت با نرم افزار مورلوکال فارسی بکنبد چون از اندروید 4.2.2 مورلوکال ساپورت نمی کنه
سلام دوست عزیز
ممنون ازراهنمایی شما
مشخصات گوشی
model:GT-I9505
ANDROID 4.4.2
VERSION I9505XXUGNG8

گوشی روت نشده وبه دلایلی چون از منافع و مضراتش خبر ندارم مایل نیستم روت کنم
نرم افزار مورلوکال چون یک ایکون اضافه در منوها اضافه میکن این روش را هم نمی پسندم
2تا سوال داشتم
1- این موبایل کارها با چه روش وبا چه نرم افزارهایی گوشی یا تبلت را فارسی میکنند
2- در اینترنت 2 مدل رام مربوط به اسیا پیدا کردم که یکی تک فایل ودیگری 4 فایله میباشد در صورتی که ظرفیت 4 فایله کمتر از تک فایله میباشد .حالا این دو با هم چه فرقی دارند ایا با توجه به تاکید که فایل رسمی میباشد ایا قابل قبول هست .فایل رسمی با غیر رسمی با هم چه فرقی دارند
در ضمن فایل PIT مربوط به این گوشی را هم پیدا نکردم .همچنین خیلی مایل بودم بدونم این فایل پیت چطوری یا چه تغییراتی در گوشی انجام میده که تبدیل به فارسی میشه در صورتی که بنده مطالعه ای که داشتم این فایل کار پارتیشن بندی در NAND گوشی انجام میده
با پوزش که سوال زیاد شد

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز شما اگر رام چهار فایله دارید فایل CSC رو در اودین وارد نکنید و رام رو با odin بزنید میبینید که بعد از زدن رام البته بدون فایل csc تمام زبان ها رو رام داره و پشتیبانی میکنه

آخرین ویرایش:
  • Like

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوست عزیز
ممنون ازراهنمایی شما
مشخصات گوشی
model:GT-I9505
ANDROID 4.4.2
VERSION I9505XXUGNG8

گوشی روت نشده وبه دلایلی چون از منافع و مضراتش خبر ندارم مایل نیستم روت کنم
نرم افزار مورلوکال چون یک ایکون اضافه در منوها اضافه میکن این روش را هم نمی پسندم
2تا سوال داشتم
1- این موبایل کارها با چه روش وبا چه نرم افزارهایی گوشی یا تبلت را فارسی میکنند
2- در اینترنت 2 مدل رام مربوط به اسیا پیدا کردم که یکی تک فایل ودیگری 4 فایله میباشد در صورتی که ظرفیت 4 فایله کمتر از تک فایله میباشد .حالا این دو با هم چه فرقی دارند ایا با توجه به تاکید که فایل رسمی میباشد ایا قابل قبول هست .فایل رسمی با غیر رسمی با هم چه فرقی دارند
در ضمن فایل PIT مربوط به این گوشی را هم پیدا نکردم .همچنین خیلی مایل بودم بدونم این فایل پیت چطوری یا چه تغییراتی در گوشی انجام میده که تبدیل به فارسی میشه در صورتی که بنده مطالعه ای که داشتم این فایل کار پارتیشن بندی در NAND گوشی انجام میده
با پوزش که سوال زیاد شد
دوست عزیز شما میتونید بعد از روت گوشی رو آنروت کنید و هیچ مشکلی هم نداره بنده خودم i9305 , i8200 دارم هر دو هم روت هست و هیچ مشکلی هم نداره و برنامه مور لوکال رو هم بعد از فارسی کردن پاک کنید

• Like

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
اول که پیشنهاد میکنم گوشی رو روت کنید چون در موارد زیادی کاربرد داره. و همانطور که دوستمان گفتند در آینده امکان از روت خارج کردن آن وجود داره.

در مورد فارسی کردن بهترین روش استفاده از رامی هست که خودش زبان فارسی را داشته باشد و با ریست فکتوری هر بار زبان آن حذف نشود. معمولا رام هایی که برای گوشیهای سفارش خاورمیانه تولید شده خودشان فارسی دارند اما اگر گوشی شما مربوط به سفارش اروپا و یا آمریکا باشه دیگر زبان فارسی خودش ندارد.
البته یادتان باشد همه این رام ها کیبورد فارسی دارند که از تنظیمات باید اضافه کنید ولی منوها انگلیسی هستند و به دلیل ترجمه نامناسب و گنگ منوهای فارسی من همیشه ترجیح میدم از منوهای انگلیسی استفاده کنم. به این صورت در آینده هم هر گوشی داشته باشم با منوهای آن و اصطلاحات آشنایی دارم.

در هر حالت اگر قصد دارید از رام فارسی استفاده کنید مجبور میشین که از رام خاورمیانه استفاده کنید. خب اینجا راه کارهای مختلفی برای وارد کردن رام به گوشی وجود داره، ساده ترین راه استفاده از باکس هست که چون فقط تعمیرکارهای حرفه ای در اختیار دارند به صورت عموم از نرم افزار Odin استفاده می کنند.

آپدیت کردن با این نرم افزار بدون ریسک نیست ولی اگر مراحل را به درستی انجام دهید می توانید ریسک را به حداقل برسانید. پیدا کردن رام مهمترین و اصلی ترین مرحله شما هست چون حتما اون رام باید قبلا نصب شده و تست شده باشه. بهتره رام اورجینال باشه و نه رام کاستوم شده. رام های کاستوم شده سلیقه ای هستند و اکثرا مشکلات خاص خودشان را دارند، نظیر زود تمام شدن باطری به دلیل اضافه شدن قابلیت های اضافی. البته رام کاستوم خوب هم پیدا میشه ولی من با رام اورجینال بیشتر حال می کنم.

من خودم این گوشی رو ندارم و به همین دلیل رامی که تست کرده باشم هم ندارم! میتونید از کسانی که داشتند و تست کردند بگیرین مثلا یک فروشگاه یا سایت های مختلف.
سپس باید مراحل فلش کردن با نرم افزار Odin را با دقت مطالعه کنید که با سرچ کردن پیدا میکنید. من اگر اینجا توضیح بدم ناقص میشه چون باید با تصویر ببینین و کمی هم مراحل گیج کننده هست. در تیک زدن گزینه ها حتی اگر دقیق مثل توضیحات انجام دهید بازم گاهی نیاز به آزمون خطا هست.

مثلا در بعضی گوشی ها بعد از فلش زدن گوشی فایلهای بوت گوشی پاک میشه و باید دوباره فایل cwm (فایل مربوط به بوت) رو به دستگاه بدین. در بعضی موارد باید تیک اتوماتیک ریبوت رو بردارین تا به صورت کامل رام به گوشی منتقل بشه و دستی باید ریبوت کنید...

خلاصه یک روش اعصاب خورد کن هست که برای هر گوشی باید تجربه کافی داشته و رام آن را هم قبلا تست کرده باشید. معمولا موبایل فروشی ها چون کارشون همین هست اینقدر برای گوشی های مختلف انجام دادند که هم قلق هر کدوم دستشون هست و هم رام های تست شده خودشون رو دارند ...

فکر می کنم توضیحاتم کامل بود
ببخشید که نتونستم زودتر به شما پاسخ بدم.
موفق باشید

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سپاس از شما جناب نیکویی عزیز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee