آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربه های مهم چند ساله در مورد تفکیک طلای دستگاهای فلزیاب

amiri630

کاربر
2014-06-21
33
58
تجربه های مهم چند ساله در مورد تفکیک طلای دستگاهای فلزیاب
ایا تا به حال دستگاه تفکیک دار خود را با وزن بالای طلا امتحان کرده اید ؟
اگر امتحان نکرده اید حتما امتحان کنید و عمر خود را هدر ندهید !
لطفا هر کسی تجربه داره و واقعا کار کرده تجربه اش را در مورد تفکیک طلا با نوع دستگاه بیان کنه تا برای بقیه دوستان
تجربه بشود.

با سلام : من حدود 10 سال پیش با دستگاه لامینوس 14000 ایرانی حدود دو سه سال کار کردم حدود 2 متر مفید را با لوپ 1*1 میزد .
تفکیک هم داشت ولی قابل عتماد نبود چرا ؟ وزن خاصی از فلز طلا را طلا میزد ( زیر حدود 20 گرم ) و اگر وزن طلا مثلا از 5 النگو بیشتر میشد
انرا طلا نمیزد وانرا فلز میزد !!! به هر حال روی تفکیک حساب نمی کردم ولی قدرت فلز یابی اش ای ! بدک نبود. همچنین روی عمق هم حساب باز نکنید
نمی دانم بقیه دستگاهای تفکیک دار هم همینطورند ؟ تا جایی من اطلاع دارم خیلی هاشون چنین مشکل بزرگی را دارند متاسفانه جایی
هم ندیده ام در رایطه با این موضوع کسی چیزی نوشته باشه چون اکثر مردم با یک انگشتر یا یک سکه ( وزن کم) دستگاها را امتحان می کنند و غافل از این
موضوع وزن. !!!! چیز هایی که من عملا امتحان کردم و انها را اشتباهی طلا میزد عبارتند از : پوسته ساندیس معمولی . لیوان استیل قدیمی فکر کنم 18-8 پشت ان هک شده . زرورق الومینیویمی
این ها را طلا میزد
.این کار را هم کنار گذاشتم چون روزی همه کس نیست.
بنابراین لطفا هر کسی تجربه داره و واقعا کار کرده تجربه اش را در مورد تفکیک طلا با نوع دستگاهی که کار کرده بیان کنه تا برای بقیه دوستان تجربه بشود و دستگاه سازان مشکلات دستگاه خود را
رفع کنند. با تشکر

آخرین ویرایش:

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
سلام
خدمت شما باید عرض کنم دستگاه لامینوس دستگاه آنچنانی و فوق العاده ای نیست که شما 10سال عمرتون پای اون گذاشتید! در مورد تفکیک همه میدونیم که روی نقطه زن های PI و حتی VLF نمیشه حساب کرد مخصوصا که عمق کمی زیاد باشه تازه سیستمهای ردیاب که از تفکیک دقیقتری نسبت به نقطه زنها برخوردار هستند آهن زنگ زده سفال و بقول شما پوست ساندیس بجای طلا میزنند! علم فلزیابی تازه اول راهه از طرفی فلزیابهای خاصی قطعا وجود دارند که بسیار دقیق و کم خطا هستند اما گرون و در دسترس ما نیستند و ما حتی اسمشونم نشنیدیم!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajan

amiri630

کاربر
2014-06-21
33
58
با سلام دوست عزیز: لطف کنید یک مقدار با دقت بخوانید من نگفتم 10 سال باهاش کار کرده ام
گفته ام حدود 10 سال پیش !!!!!!!!!!!!!!!!
دوما ان زمان دستگاه لامینوس نسبت به قیمتش یکی از بهترین های بازار بود!!!!!!!!!
سوما من نوشته ام پوسته ساندیس معمولی نه پوست ساندیس !!!!!!!!! باور ندارید بروید امتحان کنید
رابعا علم فلزیابی تازه اول راه نیست 20 ساله توی ایران دارند با این دستگاهای دست ساز سر مردم بیچاره کلاه می گذارند!!!!!!!!
این توضیح را هم بدم که این جریان مال 10 سال پیش بود و از انوقت تا الان من دیگه دور این کار خط کشیدم چون اول باید دستگاهی داشته باشی
که سرش به تنه اش گندگی نکند !!!!!!!! با تشکر دوست عزیز

آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
خدمت شما باید عرض کنم دستگاه لامینوس دستگاه آنچنانی و فوق العاده ای نیست که شما 10سال عمرتون پای اون گذاشتید! در مورد تفکیک همه میدونیم که روی نقطه زن های PI و حتی VLF نمیشه حساب کرد مخصوصا که عمق کمی زیاد باشه تازه سیستمهای ردیاب که از تفکیک دقیقتری نسبت به نقطه زنها برخوردار هستند آهن زنگ زده سفال و بقول شما پوست ساندیس بجای طلا میزنند! علم فلزیابی تازه اول راهه از طرفی فلزیابهای خاصی قطعا وجود دارند که بسیار دقیق و کم خطا هستند اما گرون و در دسترس ما نیستند و ما حتی اسمشونم نشنیدیم!

با سلام دوست عزیز: لطف کنید یک مقدار با دقت بخوانید من نگفتم 10 سال باهاش کار کرده ام
گفته ام حدود 10 سال پیش !!!!!!!!!!!!!!!!
دوما ان زمان دستگاه لامینوس نسبت به قیمتش یکی از بهترین های بازار بود!!!!!!!!!
سوما من نوشته ام پوسته ساندیس معمولی نه پوست ساندیس !!!!!!!!! باور ندارید بروید امتحان کنید
رابعا علم فلزیابی تازه اول راه نیست 20 ساله توی ایران دارند با این دستگاهای دست ساز سر مردم بیچاره کلاه می گذارند!!!!!!!!
این توضیح را هم بدم که این جریان مال 10 سال پیش بود و از انوقت تا الان من دیگه دور این کار خط کشیدم چون اول باید دستگاهی داشته باشی
که سرش به تنه اش گندگی نکند !!!!!!!! با تشکر دوست عزیز

سلام
خواهشمند است پست های را که قصد جواب دان دارید با دقت مطالعه نمایید.
و ضمنا با ملایمت بیشتری جواب دهید .
و با هم بصورت دوستانه برخورد کنید.

amiri630

کاربر
2014-06-21
33
58
با تشکر مجدد : هدف من صرفا اطلاع رسانی بوده و اول پست هم گفته ام هر کسی واقعا کار کرده و تجربه ای در این مورد داره با ذکر دستگاه بیان کنه و برای شروع خودم استارت را زدم و تجربه ام را گفتم . افراد فروشنده ای هم هستند با این حرفها منافعشان به خطر می افته چون با اطلاع رسانی درست دیگه نمی توانند با تبلیغات واهی و انچنانی سر مردم کلاه بگذارند.
دستانی که برای کمک بالا میروند بهتر از دستانیست که برای دعا بالا میروند
خدمت اقا مهران هم ارادت داریم ولی خواهشابا دقت بخوانید. باتشکر
در ضمن اجسامی را گفتم اشتباهی طلا میزنه در هر عمق و فاصله ای امتحان کن می بینی که در هر حالت انها را طلا میزنه

آخرین ویرایش:

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,472
ایران عزیزم
سلام دوستان

من زمانی با دستگاه تصویری آلمانی کار کرده ایم ولی به جز سفال و حفره چیزی را برای ما توی تصویر نشان نمی داد اگر سوالی خاصی باشه در خدمت حاضریم و به قول
دوست و مدیر ارجمند بجای اینکه همدیگر را خراب کنیم دوست و برادر همدیگر باشیم من خودم گفتیم که این دستگاه هیچ کارایی نداری تا همه استفاده کنند ما هم سالهای زیادی روی دستگاه okm کار کرده فکر می کردیم آلمانی باید خوب باش اما نبود دست ساز دستگاه های از این دستگاه های خوبتر هستند پالسی های دوستان من تجربه خودم رانوشتم و نمی خواهیم مثل من و امثال من اشتباه کنند به خوشگلی دستگاه و بزرگی و کیف خوب دستگاه نگاه نکنید به کارایی ان بچسبید

بالا