آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تک استارت در مادربرد ایسوس p5pe-vm

reza.kangan

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-27
106
157
سلام
یه مادربرد ایسوس p5pe-vm دستم رسیده . شکل روشن شدن داره . حتی با جمپ سیم سبز ومشکی روشن نمیشه
مادربرد رو هیت دادم . چند خازن مشکوک را تعویض کردم . با فشار بر چیپ جنوبی پاور تک دور میزد که چیپ هیت دادم حل نشد
اولتاژ در پین پاور 3 و 5 هست ولی در پین usb ولتاژ 5 ندارم . ولتاژ کرستال لوله ای 9/. و14/. بود که تعویض کم حل نشد الان با ضربه به کریستال پاور چند دور میزنه و خاموش میشه.
کنار بایوس یک خازن smd خیلی داغ میکرد عوض کردم بازم داغ میکنه .
خیلی کار کردم حل نشد. میدو نم در مدار اتصالی دارم ولی نمیدونم از کجاست.سر سو کت پاور 12و 3 اصلا ندارم.پاور سالمه .جالبه در مدار 3 ولت دارم.
جایی مونده تست کنم.ممنون

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
اگه ۵ ولت یو ای بی رو نداری و به کریستال دست میزنی روشن میشه مشکل از چیپ جنوبیه تعویضش کن البته من بودم نمیکردم به صرفه نیست

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توضیحاتی که در مورد مقدار ولتاژ قسمتهای مختلف دادین ،احتمال معیوب بودن پل جنوبی زیاده .اگه روی برد اوراقی همون شماره چیپ رو دارید و امکان تعویضش رو هم دارید محض تجربه ،عوض کنید ولی اگه بخواید چیپ رو تهیه کنید بقول دوستمون از نظر هزینه صرف نمی کنه .فقط یه سوال اینکه چطور روی پین پاور هم 3 ولت و هم 5 ولت رو دارید ؟در حالت استندبای خود چیپ حرارت غیر طبیعی نداره ؟از سالم بودن چیپ های صدا و LAN مطمئن هستید ؟فت های اطراف پل جنوبی رو هم چک کنید .محض امتحان کریستال رو هم تعویض و تست کنید .
موفق باشید .

reza.kangan

کاربر vip
vip
کاربر
2014-08-27
106
157
ممنون از شما دوست عزیز
ولتاژ روی پین پاور 5 دارم و روی پین ریستارت 3 هست. منظورم این بود. کریستال گفتم تعویض شده .
به چیپ شک دارم .ولی میخام آخرین گزینه باشه.
آی سی صدا رو حرارت دادم . ولتاژ تقریبا 2.5 داره .
یه اتصالی تو مداره نمیتونه از چپ باشه . حداقل ا اینجای کار . تمامی فت ها تست شده .حتی کنار پل

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis
بالا