آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: رفع عیب 3 بوق متوالی هنگام روشن شدن لپ تاپ دل 5010

memami

کاربر
2013-06-26
49
91
مشتری لپ تاپی را با عیب اینکه هنگام روشن شدن سیستم 3 بوق میزنه و هیچ تصویر و یا عکس العمل دیگری هم نداره و برای خاموش کردن باید حتما فیش برق را از دستگاه جدا کرد. آورد
موضوع را در انجمن پی گیری کردم اکثرا پیشنهاد دادند که این عیب عمومی این نوع لپ تاپ است و بهتره خود آسی بایوس تعویض بشه . شخصا تصمیم گرفتم قبل تعویض خود آی سی . بایوس را مجددا پروگرام کنم که خوشبختانه جواب داد فقط به محض روشن کردن دستگاه باید کلید fn+x را فشار دهید تا در سری های بعدی هنگام روشن کردن لوگوی dell ظاهر کردد . امید وارم برای دوستان کمکی باشه .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
از آنجایی که فرمودین فرمودین لپ تاپتون del هستش سه بوق به احتمال زیاد همون بایوستون باشه یا گرافیکتون باشه اگر لپ تاپتون را باز کردی و دیباگر هم زدی چیپو یه کوچولو فشار بده و استارت کن ببین کد تغییری میکنه یا تصویری مشاهده میکنی یا خود و یا تعداد بوق تغییر میکنه؟

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
مشتری لپ تاپی را با عیب اینکه هنگام روشن شدن سیستم 3 بوق میزنه و هیچ تصویر و یا عکس العمل دیگری هم نداره و برای خاموش کردن باید حتما فیش برق را از دستگاه جدا کرد. آورد
موضوع را در انجمن پی گیری کردم اکثرا پیشنهاد دادند که این عیب عمومی این نوع لپ تاپ است و بهتره خود آسی بایوس تعویض بشه . شخصا تصمیم گرفتم قبل تعویض خود آی سی . بایوس را مجددا پروگرام کنم که خوشبختانه جواب داد فقط به محض روشن کردن دستگاه باید کلید fn+x را فشار دهید تا در سری های بعدی هنگام روشن کردن لوگوی dell ظاهر کردد . امید وارم برای دوستان کمکی باشه .
تشکر از تجربه مفیدتون شما
اول بایوس رو پروگرام کردید و بعد کلیدfn+x رو زدید ؟

کایا کامپیوت

کاربر vip
کاربر
2012-08-08
55
80
سلام همکاران عزیز ... من این مشکل رو داشتم خیلی دنبال عیبش گشتم تا به این تجربه همکار عزیزمون خوردم و بایوس رو عوض کردم و کار کرد ... بخاطر راهنمایتون بسیار ممنونم...

بالا