آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راه حلی برای برنگشتن سردی لحیم چیپ های گرافیک لپ تاپ

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام دوست عزیز ، متاسفانه شابلونهای حرارت مستقیم اصلاً به کار نمیاید شما لطف کنید زیر چیپ رو بعد از تمیز کردن با تینر خمیر فلکس خوب بزنید بالهای رو که ریختید شابلون رو بردارید و با حرارت و باد خیلی خیلی کم چیپ رو بال بزنید

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
با سلام دوست عزیز ، متاسفانه شابلونهای حرارت مستقیم اصلاً به کار نمیاید شما لطف کنید زیر چیپ رو بعد از تمیز کردن با تینر خمیر فلکس خوب بزنید بالهای رو که ریختید شابلون رو بردارید و با حرارت و باد خیلی خیلی کم چیپ رو بال بزنید
سلام دوست گلم
من همین کار رو هم کردم ولی وقتی حرارت میدم توپهای قلع تکان میخورن و به هم میچسبن

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام
شابلون زدن کار زیاد سختی نیست اول سطح چیپ رو با تینر 20000 ویا محلول دیگه تمیز کن - دوم فلاکس روی چیپ بزن و تمام سطح رو بپوشونه -سوم شابلوم رو روی چیپ قرار بده و برحسب سایز سوراخ شابلون توپها ی لحیم رو روی اون شابلون بریز (داخل یک ظرف ) سوراخهایی هم که خالی مونده رو با پنس میتونی پرکنی - سوم به گیره ببند - چهارم حرارت بده فقط حرارت با توجه به جذب شابلون می بایستی بیشتر باشد و زمانی که توپها جذب پایه چیپ می شود رو دقیقا می بینی
فقط شجاع باش و تمرین کن
موفق باشی
سلام دوست گلم
وقتی حرارت میدم یا شابلون کج میشه یا بعضی از توپهای قلع به چیپ نمیچسبن

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
دوست عزیز اول اینکه باد رو خیلی خیلی کم کن
دوم خمیر فلکس خوب استفاده کن که چسبندگیش زیاد باشه

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
دوست عزیز اول اینکه باد رو خیلی خیلی کم کن
دوم خمیر فلکس خوب استفاده کن که چسبندگیش زیاد باشه
سلام خدمت دوست گلم
من از خمیر فلکسی AMTECH استفاده میکنم که 120 هزارتومان هم خریدمش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام خدمت اساتید گل
من دستگاهBGAدارم روش کار من اینجوریه که درجه حرارتو زیاد میکنم تا جایی که چیپ کاملا آزاد میشه و بعد با یک پیچ گوشتی کمی چیپ رو تکون میدم
روی بیشتر لپ تاپا خوب جواب میده ولی بعضی ها برگشت میکنن
حتی خمیری که میزنم تایوانیه و جنس خیلی خوبیه
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

hscgroup

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-05
216
1,462
تهران
www.123parse.com
دوست عزیز برای شابلون های حرارت مستقیم بهتر است از ir استفاده نمایید و یا اینکه از هوای گرم (هیتر) با کمترین سطح باد استفاده نمایید

afagh_elect

کاربر
2014-09-30
37
27
سلام دوست عزیز
من نیاز به پک شابلون حرارت مستقیم دارم. می خوام چیپ های جدید رو هم داشته باشه ممنون میشم اگه کسی داره بهم بگه یه قیمت بدی

بالا