آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: از دست رفتن اطلاعات هارد 1ترا اکسترنال ترنسند

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام. یه لپ تاپ داشتم که تو بوت با هایرنز اومدم پارتیشن کنم حواسم نبود که هارد اکسترنال بهش وصله و تو پارتیشن مجیک که خاستم وارد شم خطا داد و گفت فیکس کنم که من هم yes زدم. هارد اکسترنال رو 3تا پارتیشن کردم و رو دوتاش بیت لوک bit lock گذاشتم الان که وصلش میکنم فقط دوتا درایو ها رو میاره و اون یکیش که قفل بوده رو نمیاره ولی تو disk management هستش و حجمش هم مشخصه ولی اسم نداره میترسم اسم بزارم دیگه نشه جالبه فرمت هم که میزنم خطا میده یا میگه managementاپدیت نیست با هایرنز هم تست کردم ولی با هیچی نشد. اگه هم فرمتش کنم چون روش but lockبوده دیگه ریکاوری نمیشه اساتید راهنمایی کنن ممنون.

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام
پیشنهاد می کنم اگر هاردتون گارانتی نداره یا لیبل گارانتیش روی محل باز شدن نیست ابتدا هارد داخلی رو از توی باکس خارج و بصورت هارد ساتا به سیستم معرفی کنید (البته ریسک قطع برق pc روهم در نظر بگیریدضمنا در زمان عملیاتی که می خوام براتون توضیح بدم قطع برق خیلی مهم نیست ) درضمن با نرم افزار نورتون گاست تحت داس هارد رو که بصورت ساتا نصب کنید و در صورتی که درایو شناسایی شد از اون درایو مورد نظر یک ایمیج تهیه کنید برای روز مبادا-بعدش یه نرم افزار هست که باید از اینترنت جدیدترین نسخه رو دانلود و نصب کنی (کرک شده دانلود کن )اسمش ACTIVE UNDELET RECOVERY هست و با اونی که توی هایرنز هست فرق می کنه و حتما باید تحت ویندوز نصب کنی بعدش وقتی با اون هارد رو تحت ویندوز بالاآوردی سعی کن همونجاهم یک ایمیج ازش بگیری البته این ایمیجی که با این نرم افزار می گیری به اندازه کل حجم درایو فضا برای ذخیره سازی روی هارد خودت نیاز داره .اگر نشد توکل به خدا دایو رو به کلی با یه نرم افزار مثل acronis یا Paragon پاک کن و بعد دوباره با نرم افزار active undelet هارد رو بالا بیار و از گزینه recovery partitionبرای باز گردانی استفاده کن قبل از شروع عملیات فایل سیستم درایوی که گمشده رو تیک زده و بقیه تیک ها رو بردار تا زودتر درایوت رو پیدا کنه بعد از سرچ هیچ کاری نکن و دوباره پیام بده

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
درایو رو با bit lockقفل کردم فکر نکنم بشه ایمیج گرفت یا ریکاوری کرد

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
داداشم تلاشت رو بکن بنده غیر از این شیوه چیزی بلد نیستم شاید تو شرایط شما استفاده از باکسهای تعمیر هارد مثل PC3000 یا هیرو ضروری باشه و فقط با باکس بشه کاری کرد. اگر چیزی به ذهنت اومد که بتونه کمکی بکنه تا اونجایی که بلد باشم در خدمتت هستم.دیگه آخرش اینه که اول لیبل درایو رو بهش بدی بعد با همون بیت لوک قفل رو برداری (اگه شد) یا اینکه دل به دریا زده درایو رو پاک کن و با نرم افزار دنبال ریکاوری کامل درایو باش در غیر اینصورت افراد متخصص در امور ریکاوری و باکسهای تعمیر هارد باید کمک کنن

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
ممنون بازم سعی میکنم جوابش رو میدم[SUB][/SUB]

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام. یه لپ تاپ داشتم که تو بوت با هایرنز اومدم پارتیشن کنم حواسم نبود که هارد اکسترنال بهش وصله و تو پارتیشن مجیک که خاستم وارد شم خطا داد و گفت فیکس کنم که من هم yes زدم. هارد اکسترنال رو 3تا پارتیشن کردم و رو دوتاش بیت لوک bit lock گذاشتم الان که وصلش میکنم فقط دوتا درایو ها رو میاره و اون یکیش که قفل بوده رو نمیاره ولی تو disk management هستش و حجمش هم مشخصه ولی اسم نداره میترسم اسم بزارم دیگه نشه جالبه فرمت هم که میزنم خطا میده یا میگه managementاپدیت نیست با هایرنز هم تست کردم ولی با هیچی نشد. اگه هم فرمتش کنم چون روش but lockبوده دیگه ریکاوری نمیشه اساتید راهنمایی کنن ممنون.

دوست عزیز اگه هنوز هارد هست و پارتیشن درست شناخته میشه و حجمش درسته و تو دیوایس منیجر میشناستش فقط اسم یا حرف نداره به ترتیب
disk managment
click right on partition
select change drive letter and path
add
در اینجا یه حرف رو بهش بده و اوکی کن
اگه واقعا مشکلش همین باشه راحت درست میشه
یا میتونی از دیسک منیجمت یه عکس واسم بگیر

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام. هیچکدوم از راهها جواب نداد مجبور شدم فرمتش کنم الان با هیچ برنامه ای ریکاوری نمیشه.

بالا