آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد Asus P5KPL/1600 در حالت ری استارت

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
جناب mosaffa روی پایه ها 5 ولت رو دارم هم با مولتی متر گرفتم هم اینکه چراغ موس روشن میمونه. آی سی winbond 83627DHG-A تعویض شد اما هیچ تغییری نکرد. فیوزها هم سالم هستن با تست بازر بوق میزنن...
دیگه مخم هنگ کرده.
هر چی هست انگار مشکل کار نکردن این قسمت ها با داستان مشکل ری استارت مشترکه...

آخرین ویرایش:

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
منم فکر میکردم حداقل با تعویض I/O تغییری بکنه ولی اصلا تغییر نکرد...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز با توجه شرایط موجود فکر میکنم پل آسیب دیده باشه و بنده دیگه نظری ندارم.شرمنده شدم باید ببخشید.

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
با تشکر جناب محسن. این فایل رو ریختم رم 2 رو هم خوند اما...
1) تو صفحه بوت ساتا، رم ، کارت گرافیک و ... رو میشناسه ولی کیبرد( سالم) باوجود روشن بودن چراغهاش کار نمیکنه.
2) اگه ری استارت کنم سیستم حتی بوت هم نمیشه.
3) اگه از پاور خاموش کنم یا باید یک دقیقه صبر کنم یا اینکه کلیر سیموس کنم تا سیستم از صفحه آرم asus رد بشه وگرنه تو همون صفحه میمونه.

دوست عزیز با این اوصاف ایا ویندوز بالا میاد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به شرایطی که فرمودید،کیبورد و ماوس بخاطر هنگ کردن سیستم کار نمی کند و به خاطر همین قادر به ریست کردن سیستم نیستید .شما ابتدا قطعات اطراف اسلات گرافیک،مخصوصا فت ها و خازن ها رو بررسی کنید .بهرحال سوختن کارت گرافیک یه دلیلی داشته و با تعویض کارت نصف مشکل حل شده .در مورد بوق یه سره ،دلیل می تونه از یکی از پل ها باشه .با کیبورد PS/2 هم همین مشکل هنگ کردن رو دارید یا خیر؟موقع روشن کردن سیستم روی پل ها با دست فشار بیارید و تست کنید .یه مورد محتمل دیگه معیوب بودن آی سی کلاک می تونه باشه .ولتاژ پایه های کریستال آی سی کلاک ( 14.3MHz ) رو اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

erfan221

کاربر
2014-03-30
48
81
خیر ویندوز نمیاد بالا... تو صفحه بوت میمونه و درخواست انتخاب گلید میکنه( F1...) بعد کیبرد کار نمیکنه که بخوام انتخاب کنم.
1) با کیبرد پی اس 2 هم همین حالت رو دارد.
2) پل ها رو فشار دادم فرقی نکرد.
3) ولتاژ کریستال 0.5 ولت میباشد.
4) فت ها و خازن های اطراف گرافیک نیز سالم می باشند.

بالا