آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ورود مستقیم به محیط بایوس در لپ تاب ایسوس مدل x550c به محض روشن شدن

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
لپ تاب مذبور روشن نمیشد که با استفاده از فایل داخل سایت اقدام به پروگرام گردید.حالا لپ تاب بمحض روشن شدن مستقیم وارد منوی بایاس میشود.آیا در این لپ تاب EC هم وجود داره و باید پروگرام بشه؟بنظرتون مشکل کجاست؟
با تشکر

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام دوست عزیز فکر نکنم این مدل ای سی داشته باشه باید تو محیط بایوس تنظیمات رو تغییر بدید تا هارد رو بشناسه یا سیستم عامل رو . مورد جالبیه اگه جواب گرفتید من مشتاق دونستن جواب هستم . چند روز پیش یه لپ تاپ ای سوز جدید اوردن که ویندوز 8 روش بود مشتری گیر داد سون میخوام اقا ماهم بدون مشکل سون نصب کردیم اما بعد از نصب میرفت تو بایوس سیستم عامل بالا نمی اومد کلی ور رفتم یهو دیدم تو محیط بایوس یه قسمتی داره که تعیین کنندست که شما با چه سیستم عاملی بالا بیایید روی ویندوز 8 بود کردمش 7 و خوشحال شدم از دیدن رخ ویندوز سون ایشالا به کارت بیاد.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
ممنون از راهنماییتون.در بایوس در قسمت sata هارد کاملا نشون داده میشه ولی در منوی بوت هیچ گزینه ای که بشه انتخاب کرد یا هارد یا دی وی دی رایتر رو نداره.با فایل دیگه ای هم بایوس رو مجدد پروگرام کردم جواب نداد متاسفانه.منتظرم راهنمایی دوستان هستم.
ممنون

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
سلام وادب
دوستان با این تغییر این گزینه در بایوس مشکل حل شد.
hidden content may not be quoted

مهندس...میشه بگید چطور میشه که بایوس اسیب میبینه؟

تو مطالب اخیر که تو سایت های مختلف دیدم وتجربیات خودم

بایوس بیش از 30 درصد خرابی هاس...
ایا افزایش نا گهانی ولتاز باعث خرابی بایوس میشه؟

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلم وادب
اقا سینای عزیز فکر میکنم در درجه اول شوک ناگهانی یا تغییرات ولتاژ ناگهانی .انتقال الکتریسیته ساکن.عدم وجود سیستم erth مناسب در برق شهری.

miladkheir

کاربر
2014-10-26
1
0
سلام،یه لپ تاپ از این مدل دارم وارد بایوس نمیشه میشه راهنماییم کنید

omidsina1

کاربر
2014-10-31
1
0
سلام
آقا من یک لب تاپ نو مدل asus x550cc دارم همین مشکل را داره و به محض روشن شدن میره تو بایاس و متاسفانه گزینه Launch CSM کلا غیر فعال هست چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید بدجوری گیر کردم

micro1014

کاربر
2014-03-30
8
1
با سلام اساتید من هم همچین مشکلی دارم واقعا نمیدونم چیکار کنم... لپتاپ asus x551ac تا روشن میشه میره رو صفحه بایوس. راهنمایی کنید اساتید لطفا... گزینه launch csm هم غیر فعاله...

آخرین ویرایش:

redmerikh

کاربر
2014-09-11
5
4
سلام دوست عزیز.از داخل منوی بایوس یه گزینه ای هست به نام PXE Rom اینو فعال کنید و ببینین وضعیت launch csm تغییر میکه یا نه.اگر نشد فیمور pxe رو از سایت ایسوس دانلود کنین و esay flash کنین.ببینین اوکی میشه یا نه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa
بالا