آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

قطع صدای اسپیکر لپ تاپ DELL N5110

با سلام خدمت دوستان عزیز ..
یه لپ تاپ DELL N5110 واسم آوردن که صدای اسپیکراش کلا قطع هستش ولی از خروجی فیش های صداش واسه اسپیکرهای رومیزی صدا میاد .. بازش کردم کاملا شستشو دادم و اسپیکراش رو هم چک کردم ، مشکلی نداشتن .. توی نقشه نگاه کردم دیدم اسپیکرها به یه آی سی با نام Azalia وصل شده و اون آی سی به چیپ اصلی ..
در صورت امکان راهنمایی کنید که این آی سی کانورتور که اسپیکرها بهشون متصل شده کدام قطعه بر روی برد هستش یا اگر فکر می کنید مشکل از جای دیگس راهنمایی کنید .. متشکرم

پیوست‌ها

• 48.6 کیلوبایت بازدیدها: 169
آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: diranlo

♦Nosrat♦

مدیر بخش فکس و پرینتر
ناظم انجمن
مدیر تالار
2009-05-19
1,007
5,210
سلام
از درایور و ویندوز مطمئنید که مشکل ندارد
؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به اینکه از طریق فیش ،صدا رو دارید و از سلامت اسپیکرهای داخلی نیز مطمئن هستید ،ابتدا از سالم بودن جک خروجی صدا اطمینان حاصل فرمائید ،شاید حین درآوردن فیش اسپیکرهای رومیزی ،کنتاکت های داخلی فیش به درستی در جای خود قرار نمی گیرند تا خروجی صدا به اسپیکرهای داخلی منتقل شود .کابل های ارتباطی بین اسپیکرها و مدار و همچنین قطعات مسیر اسپیکر ها تا چیپ صدا رو هم بررسی کنید .تنظیمات بایوس رو هم چک کنید .
موفق باشید .

با عرض شرمندگی از دوستان که وقتتونم گرفتم ، بعد چک کردن خروجی کانکتور اسپیکرها با توسط یک بلندگوی کوچک ظاهرا مشخص شد که خرابی از خود اسپیکرها بوده .. ولی جای تعجب بسیار دارد که چرا و بدون هیچ گونه شکستگی یا قطعی یا خرابی در اسپیکرها ، صداشون قطع شده ؟؟.. من که واقعا در عجبم .. !!!

بالا